Transakcja PayPal -Pytanie

Witam.
Otóż mam zamiar sprzedać za prawdziwe pieniądze przedmiot z gry(dość dużo warty). Znalazłem już chętnego. Oczywiście to on będzie pierwszy wysyłał pieniądze, a potem ja mu dam przedmiot(nie mam zamiaru go oszukać) i on powiedział, że wyśle mi pieniądze jako prezent na Paypalu “Paypal Gift Payment”. I on mówi, że jak wyśle pieniądze, to już te pieniądze mu “przepadły”, bo jak wysyła się przez ten “Gift Payment” to jest bez możliwości odzyskania pieniędzy, tylko, że wtedy te pieniądze dochodzą w ciągu 3 godzin, ale on powiedział, że muszę mu przesłać ten przedmiot od razu bez czekania tych 3 godzin, bo się boi, że go oszukam. Pisał też, że wyśle wszystkie potwierdzenia, faktury i screenshooty.

Moje pytanie brzmi: Czy naprawdę ten “Gift Payment” działa w taki sposób jak on to opisuje? Czy jak on da mi potwierdzenie, że wysłał pieniądze to on ich nie będzie mógł odzyskać i czy dostane powiadomienie odnośnie tego, że mi przelał pieniądze? :slight_smile:

Na potwierdzenie dorzucił mi ten link:
http://www.hotukdeals.com/feedback/warning-people-asking-for-payments-301547

99% takich operacji jest natychmiastowych - już samo to, że ktoś takie dziwnie rzeczy robi jest podajrzane. Czekasz na pieniądze i tyle. Uważasz też na dziwne maile “niby-potwierdzające” - dopiero jak zobaczysz odpowiednią kwotę na Twoim PayPal to wysyłasz. 

Moim zdaniem też pachnie to oszustwem. Logicznie rozumując - skoro “Paypal Gift Payment” nie można cofnąć, to nie ma dla niego znaczenia czy wyślesz od razu po otrzymaniu potwierdzenia, czy po paru godzinach. 

Albo szukaj kogoś innego, albo niech ci normalnie wyśle. W sumie nigdy nie korzystałem “Paypal Gift Payment”, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest.

Według mnie koleś kombinuje. Zawsze jest tak, że najpierw osoba kupująca płaci i dopiero jak sprzedający otrzyma kasę na koncie wysyła. No chyba, że przy odbiorze.

Googlując “Paypal Gift Payment” można się szybko dowiedzieć, że chodzi o obniżoną w takim wypadku prowizję. Chodzi o darowizny, np. w ramach rodziny. Nie powinno być to używane do transakcji kupna-sprzedaży.