Transakcja PayPal -Pytanie

(Mastersoo) #1

Witam.
Otóż mam zamiar sprzedać za prawdziwe pieniądze przedmiot z gry(dość dużo warty). Znalazłem już chętnego. Oczywiście to on będzie pierwszy wysyłał pieniądze, a potem ja mu dam przedmiot(nie mam zamiaru go oszukać) i on powiedział, że wyśle mi pieniądze jako prezent na Paypalu “Paypal Gift Payment”. I on mówi, że jak wyśle pieniądze, to już te pieniądze mu “przepadły”, bo jak wysyła się przez ten “Gift Payment” to jest bez możliwości odzyskania pieniędzy, tylko, że wtedy te pieniądze dochodzą w ciągu 3 godzin, ale on powiedział, że muszę mu przesłać ten przedmiot od razu bez czekania tych 3 godzin, bo się boi, że go oszukam. Pisał też, że wyśle wszystkie potwierdzenia, faktury i screenshooty.

Moje pytanie brzmi: Czy naprawdę ten “Gift Payment” działa w taki sposób jak on to opisuje? Czy jak on da mi potwierdzenie, że wysłał pieniądze to on ich nie będzie mógł odzyskać i czy dostane powiadomienie odnośnie tego, że mi przelał pieniądze? :slight_smile:

Na potwierdzenie dorzucił mi ten link:
http://www.hotukdeals.com/feedback/warning-people-asking-for-payments-301547

(bachus) #2

99% takich operacji jest natychmiastowych - już samo to, że ktoś takie dziwnie rzeczy robi jest podajrzane. Czekasz na pieniądze i tyle. Uważasz też na dziwne maile “niby-potwierdzające” - dopiero jak zobaczysz odpowiednią kwotę na Twoim PayPal to wysyłasz. 

(kowgli) #3

Moim zdaniem też pachnie to oszustwem. Logicznie rozumując - skoro “Paypal Gift Payment” nie można cofnąć, to nie ma dla niego znaczenia czy wyślesz od razu po otrzymaniu potwierdzenia, czy po paru godzinach. 

(lukasssz) #4

Albo szukaj kogoś innego, albo niech ci normalnie wyśle. W sumie nigdy nie korzystałem “Paypal Gift Payment”, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest.

Według mnie koleś kombinuje. Zawsze jest tak, że najpierw osoba kupująca płaci i dopiero jak sprzedający otrzyma kasę na koncie wysyła. No chyba, że przy odbiorze.

(kowgli) #5

Googlując “Paypal Gift Payment” można się szybko dowiedzieć, że chodzi o obniżoną w takim wypadku prowizję. Chodzi o darowizny, np. w ramach rodziny. Nie powinno być to używane do transakcji kupna-sprzedaży.