Transfer a limity danych

Witam wszystkich. Ostatnio wyczytałem u swojego operatora internetowego ciekawą rzecz: http://www.dolsat.pl/internet/internet_ … =abonament

Mianowicie są tam wspomniane 2 opcje:

  1. Abonament Internet Radiowy, (dostęp do 200/128 kb/s), bez limitu danych. (posiadam tą opcję)

  2. Abonament Internet Radiowy, (dostęp do 256/128 kb/s), limit do 10 GB danych/miesiąc.

Zauważyłem, że są one w tej samej cenie. Posiadam internet radiowy i czy w związku z tym można przerzucić sie na tą drugą opcję? Czy 10 GB to dużo, mało? Można będzie sprawdzić ile pozostało? Gram przez internet w FIFĘ i CS: S, przeglądam strony WWW, a mój ojciec na drugim komputerze gra w brydża. :smiley: Czy te 10 GB na miesiąc będzie wystarczające? Czemu na stronie nie pisze co się dzieje, jeśli przekroczy się limit? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję, pozdrawiam.

Gdy przekroczysz limit to najprawdopodobniej jak u innych operatorów prędkość spadnie do kilkunastu kbps (56?)

10 GB na grę przez internet i stronki to bardzo dużo.

Ale jeśli chciałbyś coś jeszcze ściągać np. film ze studniówki, gry itd. :lol: to można bardzo szybko go przekroczyć.

Ja osobiście nie skusiłbym się za 56kb/s mieć limit. :frowning:

Aha, rozumiem. Dziękuję. To w przyszłym tygodniu dopytam się co i jak w Biurze Obsługi Klienta.

Nie opłaca się zmieniać

Czemu nie opłaca się zmieniać? Mnie to kosztować nic nie będzie.

10GB szybko leci, a różnica między tymi pakietami to zalednie 56KB/s czyli 7KB/s. Ja bym wybrał ten 200kbps

Ale tak jak napisałem ja tylko gram w kilka gier sieciowych, mój ojciec w brydża i przeglądam różne strony internetowe… Dla porównania opcja Neostrady TP 256 kb/s ma limit 7 GB, a tutaj jest (aż) 10 GB. Szansa, że przekroczę limit jest chyba niewielka.

Jeśli jesteś w 100% pewny iż nie będziesz nic ściągać z neta to możesz zamienić.

Ale pomimo tego nigdy nie wiesz czy będziesz więcej ściągać czy też nie.

Dla 56 kb/s nie warto mieć limitu. I nie ważne czy to jest 7 czy 10 GB

Ale wybór należy do Ciebie. Na samych grach limitu nie przekroczysz

Ale nie ma takiej opcji, że po przekroczeniu limitu będę musiał za coś płacić dodatkowo, czy w ogóle nie będę miał internetu? Spadnie mi tylko transfer do kilkudziesięciu kb/s? I na początku miesiąca od czystego konta zaczynam znowu? Pozdro.

Piguła może być i tak i tak.

Niektórzy obniżaja transfer a inni karzą płacić za każde dodatkowe MB.

Najlepiej przedzwoń lub napisz do nich.

W związku z tym, że usługa dopiero wchodzi od pierwszego dnia lipca, to po prostu pojadę tam w przyszły poniedziałek i dowiem się w informacji co i jak. Obawiam się tylko, że transfer nie będzie satysfakcjonujący. Obecnie mam 200 kb/s i w rzeczywistości jest w okolicach 160 kb/s. Takie są uroki korzystania z usług DOLSATu jak i posiadania internetu radiowego. :?

Aha, i tak na marginesie to pisze się “karzą” od “kary”. :slight_smile: