Transfer danych między maszynami wirtualnymi poprzez WinSCP

Witam. Mam postawioną “wirtualną” sieć między hostem Windows 7, a maszyną wirtualną (Oracle VB) z Windows XP. Dotychczas do transferu danych z maszyną wirtualną (Linux lub windows) używalem prostego prgoramu WinsCP. Niestety po dłuższym czasie nieużywania, a następnie reinstalacji WinsCP nie mogę się połączyć z maszyną wirtualną z Windows XP? Uzywając protkołu SFTP WinSCP sugeruje mi uzycie FTP. Gdy uzywam FTP wyskakuje mi błąd, że serwer odmawia połączenia. W czym tkwi problem?

  • jaki hypervisor?

  • maszyny w tej samej sieci? Gadają ze sobą po pingach, etc. ?

  • jakieś fajerłole odpalałeś?

Jaki typ połączenia? W VirtualBox domyślnie jest to połaczenie typu NAT. Jeśli takie masz, to albo robisz przekierowanie portów (w ustawieniach maszyny), albo ustawiasz sieć mostkowaną (ta sama podsieć co gospodarz), albo sieć typu Host-Only (na gościu musisz dodać jeszcze bramę, DHCP serwer przypisuje tylko adres i maskę). W przypadku NAT przekierowanie robisz w taki sposób: Host IP: 127.0.0.1; Port: 22; Guest IP: 10.0.2.15; Port: 22. Jeśli na gospodarz masz zainstalowany serwer OpenSSH to w Host port podaj, np. 2222 (Guest port pozostaje 22). Klientem SSH czy WinSCP łączysz się podając adres 127.0.0.1 lub localhost i jeśli ustawiłeś port inny, niż dla SSH, to wskazujesz ten port. Na XP masz w ogóle zainstalowany serwer SSH, np. OpenSSH?

Oj tam, jakoś wyjechało mi poza ekran VB :wink:

O ile wiem to wcześniej nic tam nie isntalwoalem ani SSH ani nie konfigurowqalem. A czy da radę ustanowić takie połączenie przez FTP?

Do SFTP lub FTP potrzebujesz albo serwer SSH, albo serwer FTP. Reinstalacja klienta nie ma wpływu na działanie, jeśli nie ma serwera, to klient się nie połączy.