Transfer domeny z OVH

Witam, chciałem zrobić transfer domeny z OVH do inneo operatora. Jednak nie mogę sobie poradzić z tym. Nie ma tam instrukcji, jest tylko opisany transfer “do OVH”.
Przeczytałem gdzieś, że trzeba włączyć WHOIS, to pokazuje mi coś takiego “The requested object (field = address) does not exist”
No i nie wiem jak zrobić taki transfer, ktoś poradzi?

I jeszcze 2 pytanie, jak domena np kończy mi się teraz powiedzmy 15 lipca. To najpierw ją odnowić w OVH i przenieść, czy przenieść i odnowić? Jak to zrobić, żeby nie było problemu?

Whois nie jest potrzebne do transferu domeny. Od OVH musisz uzyskać kod authinfo i przekazać go do nowego usługodawcy. Jeżeli zbliża Ci się termin wygaśnięcia domeny to przedłużenie warto wykonać jeszcze w OVH - ważność domeny i tak przejdzie do nowego usługodawcy. 

 

Cały proces znajdziesz w przewodnikach ovh
ovh.pl/g2151.przewodniki_o_transferach

 

 

Można wiedzieć gdzie ty się przenosisz z tą domeną? Przecież ovh ma chyba najlepsze ceny odnowień na rynku.

Już udało mi się przenieść domenę.  W przewodnikach nic nie było opisane. A do operacji trzeba było tylko wyłączyć ochronę domeny.

@jakubgross nie przenoszę ze względu na ceny :slight_smile: a przeniosłem do hekko. Tam mam większość rzeczy, a teraz będę miał w jednym miejscu.

Z takimi pytaniami zawsze do wsparcia, poważnie. A jeśli to wsparcie nie pomaga, to lepiej odpuścić sobie taki hosting.

Przecież to są absolutne podstawy. Support takie rzeczy ogarniać powinien od ręki.