Transfer domeny

Hej,

Za 14 dni kończy mi się umowa hostingowa i domeny. Na razie nie planuje hostingować strony ale chciałbym sobie zaklepać domenę. Czy ktoś wie jak mogę zmienić dostawcę? Muszę poczekać 2 tyg aż domena się zwolni i wtedy ją zarejestrować czy można to zrobić teraz kiedy mam jeszcze umowę z inną firmą?

Można ją przenieść w trakcie okresu abonamentowego, ale odpowiedni czas przed wygaśnięciem. Jeżeli to jest domena .pl to najłatwiej będzie, jeżeli przedłużysz ją teraz u obecnego usługodawcy, a następnie poprosisz o wydanie kodu authinfo, który umożliwi przeniesienie domeny.

Jak masz 14 dni to mozesz przenieść do innego rejestratora, potam zostaje odnowienie u tego samego operatora. Od 7 dni masz blokadę więc musisz się w miare szybko z tym ogarnąć i nie zostawiać na ostatnią chwilę.

 

I pomyśl nad jakimś wykorzystaniem tej domeny. Szkoda żeby w niebycie była. Postaw cokolwiek na darmowym hostingu nawet i niech łapie historię.

@zeki, dla domen .pl transferu można dokonać nie później niż 6 dni przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Post był napisany już jakiś czas temu więc i pozostały okres ważności domeny się zmniejszył. Zależy u jakiego rejestratora jest aktualnie zarejestrowana domena. Wszystko zleży od czasu trwania procedury wydania kodu authinfo u danego rejestratora, a jeszcze trzeba zdążyć zainicjować transfer do nowego rejestratora.

oooops przeoczyłem datę pierwszego posta :wink: Faktycznie chyba już pozamiatane.

 

I chyba 7 dni jednak nie 6. Ja przy 7 zainicjowałem przeniesienie i nie dało rady.

@zeki, pkt. 2 pod Transferem mówi o 6 dniach :wink:

https://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html

A coś słyszałem, że DNS wycofał się z pośrednictwa w rejestrowaniu, przedłużaniu domen… Od połowy czerwca czy coś takiego. Ktoś coś wie na ten temat?

 

Nie DNS tylko NASK który rzeczywiście wycofał się z funkcji registratora. Przekazał tym samym obsługę nazw domen swoim partnerom. Tutaj też o tym piszą. W Polsce będą to największe firmy domenowe. Aby stać się ich zaufanym partnerem trzeba spełniać pewne określone standardy jeżeli chodzi o bezpieczeństwo czy obsługę klienta.

I w zasadzie to tyle. Od strony użytkownika będzie podobnie lub trochę lepiej.

 

NASK rezygnuje ze sprzedaży detalicznej domen polskich, a nie z funkcji registrara.

A reszta bredni które wypisałeś jeszcze bardziej kłuje w oczy.