Transfer forum

Witam!

Posiadam forum na darmowym hostingu i zamierzam go przenieść na płatny, tylko jak mogę oszacować ile zżera miesięcznie transferu (około).

Statystyki forum (phpBB2):

Ilość postów: 38199

Liczba tematów: 2012

Ilość użytkowników: 856

Postów dziennie: 51.89

Tematów dziennie: 2.73

Użytk. dziennie: 1.16

Ile GB będzie wystarczające?

Z góry dzięki :wink:

Nikt Ci tak nie powie dokładnie, jednak 10-15GB transferu myśle że wystarczy Ci nawet jak forum troche urośnie.

to zalezy jeszcze od skórki na forum, ilości obrazków - grafika generalnie najbardziej transfer zjada.

ale 10-15GB na miesiąc to wg mnie za mało, mam forum - fakt na phpbb3 a nie phpbb2, mniej postów dzienie i zżera mi ok 30-40GB na miesiąc

ciężko przewidzieć dokładnie

Trudno będzie wyliczyć. Zależy od np. grafiki itp. jak wyżej wspomniano.

Tak na oko około 20-25gb powinno starczyć.

Ale lepiej mieć zapas i kupić hosting z np. 50gb na miesiąc, ale to już jest większy koszt.

:slight_smile:

Oj przesadzacie, normalne forum, z normalnym themem, nawet z np lekko przebajerowanym topem myśle że nie pożre więcej niż 15GB przy ~10tyś unikach miesięcznie czyli ~ 333 dziennie/24H= ~13osób na godzine.

To takie bardzo ogólnikowe wyliczenia oczywiście, i głową nie ręcze za nie :stuck_out_tongue:

W ogóle to nie ma się co we wróżke bawić, Kvirtafn , podaj chociaż adres tego forum, bądź wybierz jakiś tani hosting np webd.pl opłać sms na miesiąc najtańszy pakiet i zobacz ile Ci pożre w PA przez miesiąc czy tam tydzień i sobie kupisz analogicznie większy zależnie od potrzeb zapasu itd