Transfer licencji OEM z laptopa na PC STACJONARNY

Mam na laptopie Windows 7 oryginalny, naklejka z oznakowaniem HP. Mam zamiar wyciągnąć dysk z laptopa na którym jest zainstalowany Windows i podłączyć go do zwykłego komputera. Czytałem, że wersja tego Windowsa jest przypisana do sprzętu, ale nie da się określić jakie podzespoły tego laptopa stanową ten jednolity sprzęt do którego przypisany jest Windows. Istnieje jakaś luka lub sposób, aby obejść te dyrektywy, które nie są zgodne do końca z prawem EU? Mi się wydaję, że jak podepnę ten dysk pod komputer to byłoby to jak najbardziej zgodne z licencją bo dysk został ten sam a pozostałe podzespoły zostały tylko zamienione na nowe, ponieważ w starym laptopie uległy uszkodzeniu.

Właścicielem licencji jest producent laptopa, takiej licencji nie możesz przenieść.

Tak z ciekawości zapytam: na jakie prawo EU się powołujesz liverunwin ? Ale tak konkretnie.

 

 

sprawa C-128/11, na naklejce pisze wyraźnie, że licencja nie może być sprzedawana osobno,  więc nie jest to zgodne z prawem EU. Wnioskuje z tego, że jeśli według prawa EU mogę ją osobno odsprzedać i to mogę ją sobie osobno używać? Chodzi mi o to, że w moim mieszkaniu oprócz mojego pokoju to mam biura i muszę mieć wszystko legalne. W sensie, że jak zrobią jakiś nalot to, abym nie musiał ponosić konsekwencji, że mam nielegalny system. Jeśli nie grozi mi nic za posiadanie takiej licencji od naszej Polskiej strony prawnej to chętnie go zainstaluje olewając to co sobie zastrzega MS.

 

  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych
  • Wyrok ETS z dnia 3 lipca 2012 r. w sprawie C 128/11 UsedSoft GmbH przeciwko Oracle International Corp

Tak myślałem. Ponieważ nie chce mi się tłumaczyć po raz n-ty^3 - odpowiem tylko tyle: skontaktuj się z prawnikiem, bo twoje wnioski są błędne.

z prawnikiem tniej bedzie kupic nowy windows ;D

W takim razie istnieje pewne ryzyko i nie nie da się zrobić ze starym laptopem i naklejką. Pójdzie do śmieci, ale nie dam zarobić MS i nie kupie Windowsa bo się po Windows 7 zawiodłem na tym systemie i nie jest warty 500zł. Tyle lat z tego korzystałem i chwaliłem sobie Windowsa niedopuszczająca do myśli, że jest coś takiego jak Mac albo Linux a teraz sam używam Linuxa, który jest fajny, ale mnie dobija czasami i zastanawiam się nad iMac. Problem w tym, że jest drogi a ja cisnę na kredytach całe życie, aby funkcjonować w tej naszym pięknym kraju, toteż nie stać mnie ani na prawnika, Windowsa czy iMaca. Zostaje się tylko powiesić :frowning:

… z Apple będziesz miał ten sam problem: nie przeniesiesz go na inny komputer :wink:

 

“Kupiłem samochód za 15K, nie stać mnie zalać bak paliwa za 200zł, pewno trzeba będzie go zezłomować…”

czysto teoretycznie między PC można przenieść oem, pod warunkiem, że masz je osobno (znaczy nośnik z keyem i windowsem). Z laptopa, to ja bym spróbował zrobić kopię aktywacji i wtedy spróbować przenieść. Ale najpierw usunąć system z laptopa. I instalacja na pc i backup aktywacji.