Transfer plików - Windows Vista i telefon W810i, wykrywanie

Witam.

Mam bardzo irytujacy problem. Otóż niedawno0 zakupilem telefon sony ericsson w810i. Oczywiscie z plytki dolaczonej do telefonu, nic nie dalo sie zainstalowac pod Vista, ale na szczescie Windows widzial dyski wymienne w telefonie (pamiec telefonu oraz pamiec zewnetrzna - karte memory stick duo 512MB,ktora jest wlozona w telefonie). Nie bylo wiec problemu aby wrzucic sobie jakas muzyczke, nowy motyw lub zgrac cos z telefonu na kompa. Ale nic nie trwa wiecznie jak widac :frowning: Od wczoraj po podlaczeniu telefonu do kompa kablem usb (czyli tak jak dotychczas) Vista nie widzi nic… Wyskakuje tylko okno - instalowanie nowego urzadzenia, ale nie znajduje zadnych sterownikow, a te z płytki oczywiscie mozna sobie wsadzic w d***. Nie mam pojecia co sie stalo…przez kilka dni po podlaczeniu do kompa wykrywal normalnie dwa dyski wymienne jak juz wspomnialem, a teraz nie wykrywa nic :frowning: Co sie moglo stac ? Co moge zrobic aby ponownie wykryl mi pamieci telefonu,oraz wymienna ??

Pozdrawiam

na pewno ktoś Tobie pomoże, ale pamiętaj o regulaminie, nie używaj wulgaryzmów.

Sprubuj przelozyc kabel w inne gniazdo USB.

Pozatym, wydaje mi sie ze na plycie powinny byc jakies dzialajace stery chociazbty od kabla (pamieci masowej).

A jesli nie prubuj na stronie producenta.

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= … &pid=10242

z plytki nic sie nie instaluje gdy ja wkladam w momencie gdy Vista prosi o plytke ze sterownikami. W sumie to dla mnie mało wazne. Wazne natomiast jest to, ze przestalo mi wykrywac pamieci telefonu i karty memory stick, a wczesniej wykrywał je bez problemu i moglem sobie wgrywac i zgrywac pliki, a teraz nie mam jak :frowning: i nie wiem co z tym fantem zrobic…

Przekladales w inne gniazdo?

Sluchaj, jak podlaczysz telefon, sprubuj wyszukac nowe urzadzenie w panelu sterowania, i wyszukaj je resznie.

Podczas podlaczania telefonu do komputera zauwaz, jaki masz dzwiek, czy pojedynczy podlaczania pod USB czy kilkukrotny oznajmiajacy niezgodnosc.

kilkukrotny dzwiek slychac… i odpala sie okienko “instalowanie nowego sprzętu” bla bla. i nie moze znalezc nic oczywiscie ani z witryny windows update, ani z plytki dołaczonej do telefonu…

najdziwniejsze jest to ze przez kilka dni wszystko chodzilo normalnie - czyli Vista wykrywala mi normalnie dwa dyski wymienne (pamiec telefonu i karte wlozona w telefon)…

Kilkukrotny dzwiek, czyli bledny sterownik albo niekompatybilne urzadzenie… wiesz co… sam nie wiem co moze byc przyczyna… ale gdzies musi byc info o tym. Szukalem na polskim forum se, czyli club-se.pl Istniały też tam takie problemy z innymi modelami. Ktoś posiadał model K750i i zrobiło mu się tak samo, pomocą dla niego było przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna instalacja kabla usb. Ale jest to Windows Vista i problem moze byc ze sterownikami. Sam mam SE ale nie spotkalem sie z takim problemem.

Zawsze kiedy podlaczam telefon wyskakuje mi na LCD telefonu:

Transfer plików

|

Tryb telefon

|

Tryb Walkman

i wybieram Transfer plikow, po czym telefon przechodzi w stan kopiowania i wszystko gra.

Podczas gdy mialem wlaczony tel pod kabel, wszedlem do menedzera urzadzen usunalem mu informacje o kablu itd. Odlaczylem telefon, podlaczylem go jeszcze raz i nie widzial dyskow. Nacisnalem by Windows sam wyszukiwal i wynalazl we wlasnych zbiorach"

“Sony Eri Memory Stick USB DATA Cable”.

Czyzby Ci to ucieklo z dysku?!

Kolego, chociaz chce pomoc, naprawde nie potrafie.

Zapytalem o to jeszcze na innym forum o gsm, mam nadzieje ze odpisza to dam znac.

Pozdrawiam.

PS. Napisz do mnie na pw, podam Ci moje gg i wysle sterowniki z mojego systemu odpowiadajace plikom z danymi usb, moze pomoze

Spokojnie, też mam Sony Ericssona ale k600i i też nie mogę nic pod Vistą zrobić. Na oficjalnej stronie jest napisane, że na końcu czerwca lub we wrześniu wyjdzie uaktualnienie do Visty kompatybilne w 100%. Więc wychodzi na to, że będziemy razem czekać i pewnie nie tylko my :wink: .

hej. Dostałes ode mnie PW ?

jestem i tak bardzo wdzieczny za pomoc…

Napisz tylko czy doszła moja PW z mailem, a jesli doszla to prosze o wyslanie tych plikow…