Transfer przy BitComecie

Jak się przegląda posty odnośnie torrentów to mam wrażenie, że nie ma złotego środka na szybkie ściąganie. U mnie też nie ma zasady.

Mam jedno pytanie: Czy przy ściąganiu powinien mi się wyświetlać komunikat, że ściągam pliki od Peerów czy od Seedów?

Mi się wyświetla że od peerów. Czy mam coś pokopane z ustawieniami?

Jeśli restartuje BitComet to transfer skacze do 7kb/s (mam łącze 128 kb), aby po chwili spadać i ciągnąć po 1kb/s. Wiem, że już na forum była masa takich wątków ale…

Prędkośc jest nie zalezna od tego czy ściagasz od seedów czy peerów, i nie ma znaczenia czy jest kilka seedów bo oni mogą nie wysyłąc a ze ściagasz od peerów.

ABC dobrego transferu:

-Odblokowany program w firewallu.

-Odblokowane porty p2p ( W BitComet zablokowane porty są umiejętnie omijane co nie powoduje spadku transferu)

-Ściagasz pliki z duzą ilośc seedów i peerów.

Czasami mimo iz jest dużo seedów i peerów zdarza się ze transfer nie zadowala nas, nie przejmujmy się poprostu wysylają wlonie i nic na to nie poradzimy.

P.S Seed - to osoba posiadająca plik w całości, Peer-to osoba która posiada częsc danego pliku.

I nie ma znaczenia od którego użytkownika pobieramy ważne aby szybko wysyłali.

jeśli chodzi o firewall - to się robi w opcjach? ja mam wszystko odznaczone - tzn.:aktywuj konfigurację NAT/Firewall…, aktywuj UPnP… i usuń poty dla NAT. Znalazłem taką konfiguraję gdzieś na forum… acha, mam bitcometa 0.63

Tak w firewallu tworzy się reguły dla programów internetowych, konfiguracja jest dobra o ile nie wiem jakim łączem dysponujesz i jak się sprawa ma z portami :?

Wyciągne tamat z głębin bo po co tworzyć nowy :slight_smile:

Ja mam podobny problem z BitCometem 2-3kb/s to max co wyciąga, udostępniających pliki jest ponad 1000

program chodzi 24h i nic…

Wiem że mam wew. IP i poblokowane porty, ale ten programik podobno je omija

więc… w czym problem

zaporę mam wyłączoną, wszystkie potrzebne opcje odznaczone…

Czy jest jakiś inny p2p który nie zależy od wew IP czy poblokowanych portów?

W opcjach odznacz opcję dotyczącą NAT.