Transfer z Polski do Holandii

(sdlike) #1

W jaki sposób przetransferować około 600 euro z polski do holandii. Chodzi o zaległości względem ichniejszego urzędu skarbowego - wysłali mi pismo w tej sprawie....

Chodzi o zwykły przelew na konto bankowe - paypalem wychodzi trochę duża prowizja. Nie chce mi się też specjalnie otwierać konta walutowego pod na ten cel.

(roobal) #2

Na pewno dostałeś taki specjalny kwitek, nie pamiętam jak on się dokładnie nazywa, którym posługujesz się w holenderskim banku, aby wykonać przelew. Tam masz wszystkie dane. Idziesz z tym do banku i robisz po prostu przelew na dane Belastingdienst. Prowizję mimo wszystko zapłacisz. Wybierz płatność SEPA, zapłacisz z tego co pamiętam tylko 5zł prowizji. Przelew możesz wykonać również przez Internet. Ja w taki sposób zwracałem pieniądze za ubezpieczenie zdrowotne, które wypłacili mi przez niedopatrzenie urzędnika.

Nie musisz mieć konta walutowego, kwota zostanie przewalutowana na euro, ale wyjdzie Cię to pewnie więcej. Wymień w kantorze złotówki na euro i zleć przelew w banku. Jak robiłem kiedyś przelew na 4000 euro, to wyszło mi 100zł prowizji w BZ WBK.

W większości banków konta walutowe są bezpłatne, więc nie szkodzi założyć, może kiedyś się przydać. Nie bierz tylko karty płatniczej, bo za jej utrzymanie będziesz płacił dość sporo.

(sdlike) #3

Dostałem to wszystko tak jak piszesz. Ostatecznie jednak przelałem przez neta, za pośrednictwem easysend.pl ze względu na to, że mają tam dosyć dobre kursy wymiany i i koszt transferu sumy jaką wysyłałem to 9 zł. Mają konto w Alior (to tak jak ja), więc wszystko udało się załatwić jeszcze dziś.

Zasugerowałem się tym wpisem: http://www.mojaniderlandia.pl/forum/view/51/praca_i_pieniadze/34473/jak_tanio_przelac_pieniadze_z_polski_do_holandii%3f.html