Transfer z Polski do Holandii

W jaki sposób przetransferować około 600 euro z polski do holandii. Chodzi o zaległości względem ichniejszego urzędu skarbowego - wysłali mi pismo w tej sprawie…

Chodzi o zwykły przelew na konto bankowe - paypalem wychodzi trochę duża prowizja. Nie chce mi się też specjalnie otwierać konta walutowego pod na ten cel.

Na pewno dostałeś taki specjalny kwitek, nie pamiętam jak on się dokładnie nazywa, którym posługujesz się w holenderskim banku, aby wykonać przelew. Tam masz wszystkie dane. Idziesz z tym do banku i robisz po prostu przelew na dane Belastingdienst. Prowizję mimo wszystko zapłacisz. Wybierz płatność SEPA, zapłacisz z tego co pamiętam tylko 5zł prowizji. Przelew możesz wykonać również przez Internet. Ja w taki sposób zwracałem pieniądze za ubezpieczenie zdrowotne, które wypłacili mi przez niedopatrzenie urzędnika.

Nie musisz mieć konta walutowego, kwota zostanie przewalutowana na euro, ale wyjdzie Cię to pewnie więcej. Wymień w kantorze złotówki na euro i zleć przelew w banku. Jak robiłem kiedyś przelew na 4000 euro, to wyszło mi 100zł prowizji w BZ WBK.

W większości banków konta walutowe są bezpłatne, więc nie szkodzi założyć, może kiedyś się przydać. Nie bierz tylko karty płatniczej, bo za jej utrzymanie będziesz płacił dość sporo.

 

Dostałem to wszystko tak jak piszesz. Ostatecznie jednak przelałem przez neta, za pośrednictwem easysend.pl ze względu na to, że mają tam dosyć dobre kursy wymiany i i koszt transferu sumy jaką wysyłałem to 9 zł. Mają konto w Alior (to tak jak ja), więc wszystko udało się załatwić jeszcze dziś.

 

Zasugerowałem się tym wpisem: http://www.mojaniderlandia.pl/forum/view/51/praca_i_pieniadze/34473/jak_tanio_przelac_pieniadze_z_polski_do_holandii%3f.html