Transmiter FM

Witam,

Potrzebuję transmitera FM, zdolnego do przetransmitowania sygnału Stereo na drugi koniec autokaru (wydaje mi się że ok. 10m).

Pasmo częstotliwości od 87mHz do 108mHz. Chodzi mi o to że chciałbym kierowcy autokaru podmienić piosenki lecące w radiu, tak aby kierowca nie wiedział (zagłuszyć piosenki własnymi).

Będę siedział na samym tyle autokaru.

Czy to jest legalne? Jeśli TAK to: Jaki transmiter polecacie?

Pasmo FM 87,5 - 108MHz wykorzystuje radiofonia, więc nie będzie to legalne. Twoje posunięcie może zakłócać odbiór radiowy w tej okolicy uruchamiając taki nadajnik w tym paśmie. Ponadto możesz zostać namierzony, a wtedy za korzystanie z częstotliwości radiowych, bez pozwolenia, grożą poważne sankcje prawne.

Możesz korzystać z transmitera pod warunkiem, że nie zakłócasz innych stacji.

Mało prawdopodobne abyś zagłuszył radio autobusowe z dobra anteną

z odległości 10metrów, jakimś pseudotransmiterem z allegro za

kilkadziesiąt złotych, zapomnij o tym…

nie popadajmy w paranoję, te transmiterki mają nikłą moc…

transmitery które są w sprzedaży wystarczą Tobie,ale czy zagłuszysz sygnał statcji? - raczej chyba nie, sam używam transmiter działa świetnie ale, nie na częstotliwościach zajętych przez nadajniki radiowe! pozdrawiam

Transmitery będące w sprzedaży nadają z taką mocą, która jest dopuszczalna zgodnie z prawem. Ale podejrzewam, że to nie zadziała tak jak chcesz. W “najlepszej” sytuacji kierowca będzie słyszał stację radiową i twój transmiter jednocześnie, ewentualnie na zmianę.