Transmiter Sieciowy do domu

Witam.

Mam takie pytanko, bo w domu mam router u siebie w pokoju i sygnał nie starcza, żeby dotrzeć do salonu (na drugim końcu domu).

Kabel od neta mam puszczony już w ścianie i tylko wpinam do gniazdka od swojego pokoju i w salonie wypuszczałem sobie kabel na TV.

Jednak urządzeń mam więcej (konsola, telefony, tablety, itd.) więc znalazłem jakiś stary router (Linksys WAG200G) i go tam podpiąłem i po prostu zrobiłem drugą sieć w tamtym pokoju. 

 

Nie wiem na ile jest to dobre rozwiązanie, bo w moim głównym pokoju używam routera TPLINK Mr3420, a główny net jest mobilny od PLAY (LTE).

Nie narzekam na jakość neta, ale nie wiem czy czasem router nie wyrabia, gdy i tu i tu jest aktywne połączenie.

Bo gdy np. ja u siebie gram na konsoli i na tej drugiej sieci też ktoś gra, to co jakiś czas zrywa i nie wiem czego to jest wina.

 

Chciałem spróbować zakupić transmiter sieciowy do tamtego pokoju, żeby tylko wpiąć go do gniazdka, do niego kabel ethernetowy i mieć problem z głowy. Jest taka możliwość? Zależy mi przede wszystkim na możliwości podłączenia kabla do niego, bo wzmacnianie samego sygnału WiFi odpada, chociażby dlatego, że tam po prostu tego sygnału już nie ma ode mnie z pokoju, więc wzmacniać i nie ma czego za bardzo.

 

Jest taka możliwość? Ostatnio oglądałem jakieś transmitery od TPLINK’a, ale nie wiem na ile są dobre jakościowo, bo wyleciałem już z obiegu.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

  • Zacznij od tego, że nie używasz “starego” routera tylko wbudowanego weń switcha i ap.
  • Najprawdopodobniejszym wąskim gardłem jest twój modem usb lub sam internet mobilny. Odpal tracert z obu części swojej sieci i zobaczysz opóźnienie. Powinieneś zastosować qos lub inne priorytetowanie pakietów / klientów sieci.
  • Inną sprawą jest przepustowość samego urządzenia - ilość klientów w sieci nie jest nieograniczone. Ale tutaj prędzej stawiałbym na router główny (on musi obsłużyć ruch również idący z drugiego urządzenia) niż ten stary router z modemem adsl - chociaż i taka możliwość istnieje. Połączenie wywala ci na obu konsolach czy tylko na jednej ? Tablety itd również tracą połączenie jeśli tak to gdzie są one podłączone ?

Tak, połączenie wywala wszędzie. 

Modem jaki mam wpięty do routera to Huawei E3276.

 

Co do dostawcy to nie wiem, wcześniej jak miałem TV w drugim pokoju podpięty pod kabel (czyli jak nie było Linksysa jeszcze) to bez problemu mogłem grać w jednym i tam streamować jakieś filmy VOD i nic się nie działo, a net pewnie dostawał trochę.

Także nie wiem czy po prostu ten główny router (TPLINK) nie wyrabia z drugim routerem wpiętym do niego czy po prostu sam Play ma jakieś chwilowe problemy.

 

Mimo wszystko i tak szukam jakiegoś fajnego transmitera, bo z tym routerem w salonie musiałem się trochę nagimnastykować

No chyba, że to nie ma zbytnio sensu?