Transmitowanie meczy jest dozwolone?

Witam, mam pytanie czy transmitowanie meczów np. jak jest to na drHTV.com.pl jest karalne, oczywiście jeśli ja nie byłbym autorem (mam na myśli osobę która nadaje transmisje np. z vshare.tv) ? Jeśli tak to co za to grozi ?

W zasadzie tak, jeśli postronne osoby mogą oglądać (co innego zamknięta grupka znajomych), kara ta sama jak za rozprzestrzenianie plików chronionych prawem autorskim. W niektórych krajach może dojść do tego transmisja telewizyjna bez koncesji (nawet “nadawanie” przez Internet gdzieniegdzie wymaga zezwolenia państwowego).

W praktyce, cóż, jeśli nie jest retransmitowana płatna telewizja, nie wycinają reklam, to dana telewizja się nie buntuje, bo ma za darmo większą oglądalność. W dodatku, jeśli nie ma przewidzianej rejestracji sygnału. To raczej taka szara strefa, jakby się się prawnicy uparli to by coś znaleźli, tylko im się nie chce, więc patrzą w inną stronę. Telewizja sama też nie może uruchomić nadawania online, to bo mnóstwo formalności, kosztów, porozumień z organizacjami obrony praw autorskich itp.

A czy strona www.wisla-tv.xaa.pl którą prowadzę jest zgodna z prawem ? Jeśli nie to coś da ? “Strona prezentuje jedynie linki znalezione w sieci. Nadawca potwierdził legalność swojej transmisji na stronie dostawcy streamingu. Administratorzy strony Wisla-TV.xaa.pl nie maja uprawnień ani możliwości weryfikacji legalności nadawanych materiałów. Wszelkie zgłoszenia dotyczące naruszenia praw autorskich należny kierować na adres www.vshare.tv/contact.php

Zmazik raczej nic ci to nie da jeżeli ktoś da cynk, chyba żebyś dostał pozwolenie od samego “canal+” (czy kto tam ma te prawa).

BTW ale strona fajna :slight_smile:

Z tego co wiem Canal+ ma wykupione wszystkie mecze (do sezonu 2013/2014), Polsat bodajże (na Sport HD i Futbol) cztery mecze każdej kolejki (jeden ze Śląskiem Wrocław), a Eurosport 2 też ma, ale tylko ten, co leci w poniedziałek.

Czy to dobrze dla wszystkich, na pewno nie - dla mnie świetnie, bo mam w Vectrze wykupiony C+, więc mogę oglądać, a jak ktoś ma np. Cyfrowy Polsat… to ma połowę meczy tylko :wink: