Trasa Poznań-Rzym autem


(Adam Kasprzak) #1

Witam!

Niebawem wybieram się w trasę Poznań-Rzym. Będzie ona przebiegać przez Niemcy, Austrię. Chciałbym, aby osoby, które przejechały taką trasę podzieliły się wrażeniami, poradziły na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać itp. Jak wygląda przejazd przez Austrię i Włochy, jakie są opłaty za autostrady, czy konieczne są winiety? Wszelkie informacje praktyczne mile widziane.

Dziękuję, pozdrawiam

Adam


(Błażej) #2

Może nie z Poznania, ale dużo info znajdziesz tu

http://auto-w-podrozy.wieszjak.pl/motor ... Rzymu.html

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=78&t=98011

http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?p=38862


(system) #3

Z Poznania polecam: Jelenia Góra, Jakuszyce, Praga , Pilzno, Regen, Deggendorf, Monachium , Innsbruck (bombowe góry), przełęcz Brenner (znowu bombowe góry i widoki!), Bolzano, Trento, Lago di Garda (bombowe jezioro), Verona (Romeo i Julia!) i dalej na południe. Nie korzystałem z autostrad we Włoszech i Austrii (trochę Czechy i Niemcy), bo po co, skoro równoległe, krajowe (podobne do naszych) puste. Jechaliśmy jednak turystycznie, 4 dni w jedną stronę! Z powrotem przez Wenecję , Villach, Klagenfurt, Wiedeń , Bratysławę i autostradą do Cieszyna. Spraw plakietek na dziś nie znam.


(Adam Kasprzak) #4

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze chciałbym się zapytać o sprawę ubezpieczeń assistance, podróżne. Co warto wykupić? Ewentualnie jaki ubezpieczyciel?