Travian - MMOG przez przeglądarkę

Travian jest grą typu MMOG (dostępna przy pomocy przeglądarki WWW).

Rejestracja jest prosta. Cała wioska składa się z: 4 wykopów clay (glina/ił), 4 kopalni żelaza, 4 woodchoppers, 6 farm zboża oraz centrum, gdzie można stawiać budynki, administrować (m. in. trenować żołnieży, zarządzać sojuszami).

Nic jednak nie jest za darmo. Do budowy budynków i zakładów (poza centrum) potrzebne są surowce. Wskażniki na górze są następujące:

  • ilość drewna / poj. warehouse

  • ił/glina / *

  • żelazo / *

  • zboże / poj. granary

  • populacja (ilość ludzi) / produkcja zboża

Uwaga! Nie buduj budynków “granary” i “warehouse” (level 1 lub większy), jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na przechowanie surowców. Lepiej poświęcić materiały na co innego.

Wszystkie budynki nie są od razu dostępne. Więcej.

Przez 7 dni wioska jest chroniona. Potem inni mogą najeżdżać na nią. Ważne jest powiększenie “cranny” (miejsce, gdzie przechowywane są surowce w razie napadu). Przy zakładaniu konta wybierasz jeden z trybów:

  • Rzymianie (Romans)

  • Galijczycy (Gauls)

  • Krzyżacy (Teutons)

Więcej na ten temat należy przeczytać w instrukcji. Oprócz zróżnicowania żołnieży, są też pewne różnice w wydajności budynków (np. murze ochronnym, cranny).

Na dobry początek najlepiej zwiększyć produkcję. :slight_smile:

http://www.travian.com

Więcej poczytajcie na stronie (instrukcje, drzewo budynków w linkach). Jakie są Wasze nicki? Może jakieś sojusze? Jakieś jeszcze uwagi na temat gry?

Ważne słowa:

  • infantry - piechota

  • cavalry - kawaleria

  • defanse - obrona / ochrona

Mój nick: WebCM (serwer 4 ). Kto z was gra w tą grę? Kto chce dołączyć do sojuszu PLSC?

Grałem w to z qumplem, ale nam przeszło na szczęście. Jak więkoszość takich gier zżera mnóstwo czasu.

Fakt, trochę żżera, ale gra jest fajna.

W niedzielę ruszył 6. serwer. :slight_smile:

Już od lipca dram w Destination of Heroes. Jedna gra wystarczy. Na kolejną nie mam czasu.

Nawet fajna ta gra, no ale dużo czasu zjada… :wink:

Złączono Posta : 03.05.2006 (Sro) 9:25

Ehkm, tylko nie da się grać w ta gre, bo co chwila nie chodzi :expressionless:

Kilka dni temu ruszył polski serwer gry Travian. :slight_smile:

http://www.travian3.pl