Trefna grafika czy za słaby zasilacz?

Dziś dostałem nową karte graficzną - GF gigabyte GTX 460 1gb no więc wcisnąłem ją do paczki i odpalilem system (ubuntu 11.04) nie uruchamiałem żadnej gry, po ok pół godziny komputer sie zawiesił , więc reset… no i co sie dzieje ? … komputer uruchamia się … nie dochodzi nawet do testu ram [pik pik] tylko wyłacza się … po ok 4 sek znów sie uruchamia i tak w kółko…wsadziłem starą kartę ( radeon hd 4850) i zaczął sie normalnie uruchamiać.

Co może być przyczyną ? słaby zasilacz ? mam chiefteca 450w …czy może wadliwa karta ?

Upewnij się, że podłączyłeś wtyki zasilania pod WSZYSTKIE gniazda karty graficznej do tego przeznaczone.

Sprawdź czy karta ruszy (nie zapomnij o odpowiednim zasileniu) na zestawie z mocniejszym zasilaczem.

Podłączyłem wszystkie wejscia, a co do zestawu to nie mam za bardzo jak sprawdzić :confused:

Lecisz do kolegi z kartą albo zabierasz mu zasilacz na kilkanaście minut :slight_smile:

Możesz sprawdzić woltomierzem czy napięcia w zasilaczu (głównie +12V) są stabilne przez cały czas.

na 90% zasilacz.grafika podkręcona fabrycznie?a procesor?teoretycznie powinien uciągnąć ale to na krawędzi możliwości

Procek intel core duo 3.16ghz E8500 , nic przy grafice nie było grzebane.

Czyli musze kupić jeszcze zasilacz ? :confused: … 500w ?

teoretycznie powinien uciągnąć musiałbyś zmierzyć na watomierzu , a kartę najlepiej u kogoś sprawdzić to by rozwiało wątpliwości

co do kupna zasilacza to na przyszłość np. ocz StealXtrem 500W

kupować ‘na przyszłość’ zasilacz o 50W mocniejszy? Jeżeli 450 nie wyrabia w ogóle, to przecież 500 to żaden zapas. Ja bym sprawdził jednak kartę przed wkładaniem kasy w nowy zasilacz, bo jak 500 powinien uciągnąć ‘na lajcie’ to 450 bez obciążenia powinna dawać radę przecież.

Kupiłem jakas tania 500tke na miejscu bo juz nie chcialo mi sie znów zamawiać , no i działa , sprawdzałem nawet na grze :wink:

Można wiedzieć jakiej firmy?

Nie warto kupować niemarkowych zasilaczy do takiego sprzętu.

Logic PRO :smiley:

Czyli MODECOM.