Treść na stronie głownej

Czyli mowisz o tym kodzie tak?

<?

$user="username";

$password="password";

$database="database";

mysql_connect(localhost,$user,$password);

@mysql_select_db($database) or die( "Unable to select database");

$query="CREATE TABLE contacts (id int(6) NOT NULL auto_increment,first varchar(15) NOT NULL,last varchar(15) NOT NULL,phone varchar(20) NOT NULL,mobile varchar(20) NOT NULL,fax varchar(20) NOT NULL,email varchar(30) NOT NULL,web varchar(30) NOT NULL,PRIMARY KEY (id),UNIQUE id (id),KEY id_2 (id))";

mysql_query($query);

mysql_close();

?>

tak

tylko ze podajac tutaj moje dane:

$user="caffeforum";

$password="moje haslo";

$database="caffeforum";

To i tak wyrzuca mi blad :frowning:

  1. Czy użytkownik caffeforum jest użytkownikiem serwera bazodanowego (nie użytkownikiem za pomocą którego logujesz się do serwera na którym masz stronę) ?

  2. Czy istnieje baza danych o nazwie caffeforum ?

Uzytkownik caffeforum jest uzytkownikiem serwera bazodanowego (mam inny login i haslo do mojego serwera na ktorym mam strone)

Baza danych o nazwie caffeforum nie istnieje. Jest tylko baza danych z tego co widze o nazwie information_schema

Nie moge utworzyc bazy danych caffeforum a tej usunac, poniewaz pisze mi ze niemam uprawnien.

No to mogłeś to napisać na początku że masz ograniczony dostęp do serwera bazodanowego …

kalamita przepraszam, ale niewiedzialem. Mam nadzieje ze sie nie gniewasz i sie nie zniecheciles co do mnie przez to. Przepraszam Cie :oops:

Czy mimo to pomozesz mi w inny sposob rozwiazac moj problem ?

jeżeli założymy że $ciag reprezentuje tekst całego artykułu, to funkcją substr(string, od, ile) wytniesz z niego fragment i go wyświetlisz. W linku przekierowujesz użytkownika do podstrony w której wyświetlasz całą zawartość artykułu.

A byłbyś yak dobry i podałbyś mi kod jak to zrobic ? - prosze. :oops:

Google nie gryzie : :))

http://www.egrafik.pl/kurs-php/strings.substrings.php

http://phpkurs.pl/ciagi-znakowe-stringi/

http://forum.php.pl/lofiversion/index.p … 76698.html

http://php.koderzy.pl/porady5/Jak_usun% … ekstu?.php

kalamita czyli jak zrobie to w pliku index.php:

<?php

$string = '
Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma.

To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład
i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej histori pomyślałem,
że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło.

 Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła !
';

echo substr ($string , 0 , 45);

echo '
';

?>

[/code]

To bedzie dobrze ? czy musze to zrobic w pliku historia.php ? I co zrobic zeby wyswietlilo mi linka do wiecej… | komentarze(0)

Kalamita powiedz mi prosze, czy takie dane jak wpis zostal dodany np. 8.9.2010 10:46 przez Darom82 - to juz sam takie rzeczy musze pisac w artykule ?

Rozumiem, ze tego $string bede musial uzywac do kazdegp mojego nowego artykulu na stronie ?

w pliku historia.php

$wiecej = substr ($string , 0 , 45);

echo $wiecej

echo 'wiecej .. ';[/code]




w pliku index.php

[code]$ID= $_GET[‘artykulID’]; if($ID == 1) { echo $string }

Jak na stronę HTML wstawiasz kod PHP to powinien znaleźć się on pomiędzy <?php a ?> nieprawdaż ?

Po drugie trochę bezmyślnie kopiujesz fragmenty PRZYKŁADOWEGO kodu i wstawiasz go w przypadkowe miejsca.

Z Twojej wypowiedzi rozumiem, iż na stronie głównej chcesz wyświetlić jedynie fragment tekstu artykułu a linkiem więcej przekierować użytkownika do strony gdzie wyświetli się cały artykuł. Więc dlaczego wyświetlasz od razu cały artykuł a link więcej umieszczasz pod komentarzami które powinny znaleźć się - jak mniemam - pod treścią całości artykułu ?

Przykładowy (i jeden z wielu możliwych) algorytm by wyświetlić fragment kodu jest prosty :

  1. Przyporządkowujesz treść artykułu do zmiennej (np. $artykul)

  2. Nadajesz artykułowi indywidualne ID (niepowtarzające się nigdzie indziej, np art1) (np.$ID)

  3. Wycinasz początkowy fragment artykułu i przyporządkowujesz go do innej zmiennej (np $wiecej)

  4. Tam gdzie chcesz wyświetlasz zmienną $wiecej a pod spodem tworzysz linka w którego wpisuejsz ID artykułu

  5. Tam gdzie chcesz wyświetlić pełną treść artykułu sprawdzasz zmienną $_GET[‘ID’], jeżeli jej wartość jest równą art1 wówczas wyświetlasz zmienną $artykul

  6. Cieszysz się z wyników własnej pracy

może tak

Create table artykuly (

        ID_art Int(3) NOT NULL AUTO_INCREMENT,

        tytul VArchar(255) NOT NULL,

        DATA TIMEDATE NOT NULL,

        autor VARCHAR(255) NOT NULL,

        Primary Key (ID_art));

$batmomobil

Kwerenda SQL co podałem jest prawidłowa. Jak sam Darom82 wyznał później nie połączył się z serwerem bazodanowym, nie założył bazy danych i nie ma uprawnień do zakładania nowej bazy danych …

A gdzie przypisujesz treść artykułu do zmiennej $string ?

jeszcze nie przypisalem bo niewiem jak :frowning: Nie denerwuj sie na mnie

$artykul = “Cała treść artykułu”;