Treść na stronie głownej

kalamita plik historia.php poprawilem tak, czy dobrze ?

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! "; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

W miarę dobrze tylko znowu bezmyślnie kopiujesz nazwy zmiennych. Skoro artykuł przyporządkowujesz do zmiennej $artykul, to dlaczego chcesz wyciąć fragment tego artykułu ze zmiennej $string (takowa w Twoim kodzie nie istnieje, bynajmniej ja nigdzie jej nie zauważyłem). Zmień więc nazwę albo zmiennej $artykul na $string, albo $string na $artykul.

Nie wiem na ile znasz język PHP, ale moja rada, to najpierw zapoznaj się z nim dobrze (co to jest zmienna, jak się nią operuje, jakie typy mogą być typy zmiennych, jak wyświetlić zmienne, co to są tablice $_POST i $_GET i do czego służą, poznaj instrukcje warunkowe, przekazywanie zmiennych). To powinno Ci wystarczyć do napisania kilku skryptów.

poprawilem to tak ale nadal jest zle :frowning:

historia.php

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! "; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

http://www.history.is.net.pl/?historia

Create table artykuly (

        ID_art Int(3) NOT NULL AUTO_INCREMENT,

        tytul VArchar(255) NOT NULL,

        DATA datetime NOT NULL,

        autor VARCHAR(255) NOT NULL,

        Primary Key (ID_art))

spróbój teraz

batmomobil sprobowałem i dalej jest blad w bazie danych:

#1046 - No database selected

CREATE TABLE artykuly(

ID_art Int( 3 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,

tytul VArchar( 255 ) NOT NULL ,

DATA datetime NOT NULL ,

autor VARCHAR( 255 ) NOT NULL ,

PRIMARY KEY ( ID_art ) 

)

kalamita prosze pomóż mi zrobic to na mojej stronce.

Podstawowa znajomość PHP …

Jeżeli stringa zamykasz w " to każde wystąpienie " w kodzie HTML wnętrza stringa daje informacje interpreterowi PHP że powinien zakończyć stringa

Jak używasz " to stosuj w kodzie HTML wewnątrz stringa /"

Zostawilem stringa otwartego ale mimo to nadal nie dziala :frowning: :frowning:

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! ; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

Niewiem jak to zrobic, zeby mi dzialalo tak jak chce :frowning:

Przecież Ci wyraźnie napisałem że jak wewnątrz stringa stosujesz kod HTML wewnątrz którego występuje znak " to należy go zapisać jako /"

czy teraz dobrze jest ?

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! /"; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

Ten znak => " <= to jest cudzysłów. Cudzysłów, cudzysłów! !!

Zamiast np:

Zastosuj :

a elementy HTML pozostaw takie jak w normalnym kodzie

czy teraz dobrze ?

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! /"; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

Bo na stronce widze ze nadal jest nie tak jak chcialem :frowning: i takie znaczki mi wyswietla /"; ?>

NIE! !!

Wewnątrz stringa znaczy że jeżeli pomiędzy $zmienna = " a końcowym "; wystąpi fragment kodu HTML w którym występują również cudzysłowy to należy go poprzedzić znakiem = /

Post wyżej dałem Ci przykład jak to zrobić, a Ty nadal wklejasz kod w którym jest

bez poprzedzających znaków /

?php 

    $nazwa_zmiennej = "a tu jakiś tekst , a to kod HTML i tu znowu tekst";

?[/code]
CREATE TABLE artykuly(

ID_art Int( 3 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,

tytul VArchar( 255 ) NOT NULL ,

DATA datetime NOT NULL ,

autor VARCHAR( 255 ) NOT NULL ,

PRIMARY KEY ( ID_art ) 

)

próbowałem u siebie dać zapytanie w bazie i utwożyło mi tabele

batmomobil

Pisałem już że Darom82 nie ma uprawnień do zakładania i modyfikacji bazy danych oraz nawet nie ustanowił połączenia z bazą danych więc jak mu ma zadziałać kwerenda.??

batmomobil to mi dalej nie dziala tylko wyrzuca blad.

kalamita poprawilem juz i mam nadzieje ze teraz bedzie juz dobrze.

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>


...::: History :::...

Past, Present and Future

Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma.

To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład
i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej histori pomyślałem,
że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło.

 Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła !
/";

?>

echo $wiecej

echo 'wiecej .. ';

?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code] Albo jeszcze tak:

[code]<? $comments = count(file(„comments/.txt”)); ?>

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! /"; ?> echo $wiecej echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>

Ale mimo to nadal niema na sytonie u mnie linka z wiecej… :frowning:

Każdą instrukcję w PHP kończymy średnikiem.

Zamień

echo $wiecej

na

echo $wiecej;

I przecież tłumaczyłem Ci że WEWNĄTRZ stringa należy poprzedzać cudzysłów znakiem / , a nie rozpoczęcie i zakończenie stringa!! więc

jest ŹLE! Zamień na

<?php $string = "

kalamita a czy teraz jest dobrze ?

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future <?php $string = " Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! "; ?> echo $wiecej; echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code] Bo wyrzucilo mi blad taki na stronue:

[code]Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/users/history/public_html/historia.php on line 18

Niewiem co tu jeszcze jest nie tak :frowning: Pomoz mi prosze Cie.

Nie

Dodane 11.10.2010 (Pn) 20:17 – a treść najlepiej zapisz w notacji z pazurkami

<?php $string = '
Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma.

    To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład
i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej histori pomyślałem,
że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło.

 Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła !
';[/code]

a

[code]<?php $wiecej = substr($string , 0 , 45);

kalamita juz jest dobrze mam nadzieje:

<?

$comments = count(file("comments/.txt")); 

?>

…::: History :::…

Past, Present and Future <?php $string = ’ Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! '; ?> <?php $wiecej = substr($string , 0 , 45); echo $wiecej; echo ‘wiecej …’; ?>

Pokaż komentarze (<?=$comments?>) ↓                          Skomentuj ten wpis ↓

<? include(„pokaz.php”); ?>

<? include(„dodaj.php”); ?>
[/code]

Tylko, ze teraz tego linka wiecej… wyswietla mi kolo tresci, a nie pod trescia tak jak chce. I co ciekawe, gdy klikne w link wiecej… to nie otwiera mi strony z cala trescia. Pomozesz mi to zrobic ? prosze.

To już czysty HTML. Musisz ustalić sobie już położenie linka tam gdzie chcesz.

Co do wyświetlenia treści to tam gdzie chcesz wyświetlić całą treść artykułu musisz wyświetlić całą zmienną $string. Nadałeś artykułowi numer ID=1

a więc

if($_GET[‘ID’] == 1)

{

echo $string;

}

Tylko strona która ma wyświetlić zmienną $string musi mieć do tej zmiennej dostęp.

Dodane 12.10.2010 (Wt) 10:15

A-ha rozumiem, iż chcesz na stronie mieć więcej niż jeden artykuł, więc rozważ trzymanie ich poza kodem PHP czy HTML