Trick w Firefox-sie 2.0.0.1, operze 9.10

Trudno to umiescić w sprawdzonych poradach, czy jako tutorial, pewnie sporo osób o tym wie ale część na pewno nie.

Zamista wpisywać np. http://www.dobreprogramy.pl wystarczy wpisac po prostu “dobreprogramy”. Działa to na wieszkosci popularnych stron, ale nie wszystkich. Przydatny bajer

:slight_smile:

heh działa :slight_smile:

knapik

Na mojej strocne, słabo znanzej, ale jest domena pl, wystarcyz, że wpiszę gothicmad i weszło na moją. :mrgreen:

W Operze 9.10 ten sposób też działa.

W IE to nie działa niestety. :?

FF - działa,

Opera - działa.

natomiast wpisanie jakiejś frazy (np. kilku literowej) prowadzi do wyszukania tego hasła w google

W Operze należy tak:

g hasło jakieś do googli. :slight_smile:

ta. A w firefoxie, u góry masz pasek google (lub wikipedi,allegro,merlin itp.)

bo w tych przegladarkach jest zintegrowana wyszukiwarka (google)

po wpisaniu frazy zamiast adresu odpala się pierwsza strona z google (jeśli google stwierdziło ze trafiło :lol:

jeśli nie trafiło to odsyła do googli

sam na to wpadłem, więc możliwe że to działa inaczej, lecz w 99% jestem przekonany że dobrze myśle :twisted:

niby jest, ale mnie np. jest się wygodniej posługiwać czasem skrótami klawiszowymi Ctrl+T otwieram nową zakładkę, wpisuję od razu frazę i ląduje w googlach

nie jest to dobre rozwiązanie ;]

Ponieważ on sam (Ff) dopisuje (poprzez wyszukanie) popularne domeny (pl, com.pl, com, net itd.)

Działa to dłużej aniżeli byśmy wpisali pełny adres wraz z domeną, bo on sprawdza dns’y ;]

Dluzej o pół sekundy może, na pewno krócej niz wpisanie dlugiego adresu ;]

To się łączy z pierwszym adres wyszukanym w google po w pasku (tym na dole) przez sekundę widać adres google’a

Dopisanie końcówki .pl do tekstu dobreprogramy znowu aż tak duż czasu nie zajmuje, początek, czyli http://www. można sobie przecież darować.

Na neostradzie jak sie wpisze bez www to wyskakują jakieś głupoty, a nie strona którą sie wpisało.

Ponieważ aplikacja Neostrada + grzebie coś w rejestrze i tak robi. Po modyfikacji jednego klucza wszystko wraca do normy, niestety nie pamiętam dokładnie co to było

wielkie odkrycie to chyba nie jest , od dłuższego czasu wpisuje tylko konkretne słowo -klucz , i zazwyczaj od razu przenosi mnie na konkretną stronę .

Dobrze wiedzieć 8)

No nie wiem dokładnie co tam wyskakuje, ale do niczego to przydatne nie jest :smiley:

Pierwsze słyszę. Mam neostradę, korzystam z aplikacji dostępowej i nigdy takich problemów nie miałem.