Triple Boot, XUbu, Kali, Win + współdzielenie programów

Witam. Mam obecnie zainstalowanego XUbuntu 13.10 i Windows 7.

/dev/sda1 - Linux (pkt mont. /)

/dev/sda2 - Windows

/dev/sda3 - Swap

Jest możliwość doinstalowania Kali Linux na tripleboot, z tym, że będzie on używać z odmiennych ustawień (typowych dla dystrybucji), a zainstalowane programy (te co mam w Xubuntu) przejdą jakby na drugą dystrybucję ? Tzn. że na nowej distro będę miał wszystkie programy co miałem na starej + te typowe dla distro. Jest wogóle możliwość współdzielenia dysku dla dwóch distro Linuxa ?

Pozdrawiam.

Być może gdybyś pobawił się w naprawdę zaawansowane partycjonowanie. Niektóre instalatory pozwalają tworzyć poszczególne katalogi z systemu plików (a przynajmniej część z nich) jako osobne partycje, które teoretycznie mógłbyś współdzielić. Ale nawet gdyby cały zabieg był wykonalny, to prawdopodobnie doprowadziłoby to do ogromnego śmietnika i w efekcie zapaści/nieużywalności takiego czegoś.

Kali wychodzi z pnia *buntu - dużo łatwiej i bezpieczniej będzie ci po prostu pobrać te same programy.

Czy jak przekopiuje z pliku .squashfs Kaliego pliki z /usr/lib i /usr/bin do katalogu Ubuntu to będę mieć te programy co w Kalim ?

Myślę, że to nie takie proste. Część programów pewnie by zadziałała, ale niektóre (większość?) miałaby problemy z brakiem zależności albo plików rozłożonych również w innych katalogach.

Programy pewnikiem mają różne wersje w kilku z systemów i zależą od bibliotek w różnych wersja. Ogólnie rzecz biorą wszystko się wścieknie a system dostanie sraczki jak chrzestny po kebabie z koniny :smiley: