Troche taki upgrade?

Witam serdecznie

Istotne jest jaką masz kość pamięci już wsadzoną, jaki producent, taktowanie itp. Możesz sobie to sprawdzić programem  Speccy.

Kartę niemal możesz dowolna wsadzić więc nie widzę problemu z tą 750ti.

Po co zmieniać Radka 7790 na 750 Ti jak to ten sam poziom wydajnościowy. Lepszy wybór to już podany r7 370. Podaj może budżet to coś doradzimy.

Płyta to dość podstawowy model ale na dobrym chipsecie. Ma możliwości rozbudowy, ale bardziej polecałbym ci wykorzystać potencjał do OC procka. Jego podkręcenie wydaje mi się lepszym wyjściem niż kupno innego. Jeśli już zmieniać to np na coś od Intela lga1150/1151.

no okej to RAM taki :

Kupić taką samą czy może np jakies inne ? 

Rozwiń zakładkę SPD w RAMie aby można było podejrzeć model pamięci.

Pytasz o overclocking.

Jak nie będziesz żyłował procesora to VS450 Corsaira poradzi sobie. Pamiętaj o umiarze, to tylko 450 watowy zasilacz.

http://prntscr.com/9zdmxw

Twoje Pamięci to  Crucial Ballistix Sport 4GB Single DDR3 1333 , nie widziałem aby można było nowe dostać. Równie dobrze możesz włożyć każdą inna taktowaną tak samo, z tymi samymi opóźnieniami.

No okej dzięki :slight_smile:

Wybór “czy używane czy nowe” pozostawiam Tobie :wink:

Co do karty graficznej, skoro nie grasz w wymagające tytuły Twoja obecna karta powinna sobie poradzić z tymi grami które wymieniłeś. Jeśli chcesz zadbać o swoja kartę możesz zdemontować chłodzenie, wyczyścić je (o ile masz je zakurzone), nałożyć możesz nową pastę.

Jeśli rzeczywiście masz wolne środki na kartę to już lepiej brać tego Radeona którego proponowałem Tobie wyżej.

dzięki wielkie

Podaj jeszcze budżet, poszuka się czegoś pod Twoje wymagania :wink:

na początku chciałem wydać 600zł jakoś bo aż tyle nie potrzebuje nowych części no ale jak mam kupić tą kartę graf to te 800zl jakoś~~

Proponowałbym coś takiego:

to co zaproponowałeś okej nawet ale ja muszę mieć ten RAM bo 4gb to mało jak na mnie :stuck_out_tongue:

 No to masz :wink:

a powiedz mi czy jest możliwość zejścia jakoś z ceny grafy i np kupić więcej RAMu?

vudka123 na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

 

 

Nie zrozumiałeś chyba bo chodziło mi o np tańszą kartę graficzną a więcej RAMU i nie wiem czy się opłaca jak nie to wtedy już te 4 gb wystarczy mi

Do gier lepiej brać najmocniejszą grafe na jaką pozwala budżet. Pamięć można łatwo dołożyć później gdyby ewentualnie brakowało jej. 4GB ddr3 1600MHz cl9 to koszt ok 90 zł za nową.