Trojan.Downloader.Agent.BJO w pliku iwarp.exe z Gimpa 2.6.2

G DATA 2009 informuje że obecna wersja Gimpa 2.6.2 posiada Trojana tzw. Trojan.Downloader.Agent.BJO w pliku iwarp.exe Mam prośbę do osób które mają wiedzę w tym temacie o wyjaśnienie.Czy rzeczywiście jest to Trojan czy błędny alarm. Po informacji na temat G DATA 2009 o jego skuteczności i bezbłędności straciłem a i nie posiadam na tyle wiedzy aby dźwignąć ten problem.Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji z góry dziękuje. :slight_smile:

Ściągałeś z http://www.dobreprogramy.pl ? Malo prawdopodobne by tu był wirus. F-Secure Anti-Virus 2009 nic nie wykrył.

Tak ściągnąłem z portalu http://www.dobreprogramy.pl (o którym mam podobną opinię do Twojej czyli jak najlepszą co wszem i wobec głoszę)wcześniej miałem wersję Gimpa 2.6.1 też z naszego portalu i no problem a dziś ściągnąłem wersje 2.6.2 i podczas instalacji G DATA 2009 wyrzuciła jak w/w problem w temacie i wybór dezynfekcja lub kwarantanna.Sądzę że chodzi o interfejs z paskiem narzędzi Plik,Narzędzia itd . który jest jako "wykonywalny-poszukujący " i tu może być problem z kwalifikacją przez G DATA a że opinia o 2009 wszędzie jest wysoka więc mam problem powiem tylko, że teraz otworzyłem Gimpa po zainstalowaniu ale plik “zarażony” jest w kwarantannie i Gimp otwiera się bez interfejsu sorry panelu z paskiem narzędzi Plik,Narzędzia itd.

Na Twoim miejscu bym zainstalował od nowa i zignorował zagrożenie, że to fałszywy alarm. I najwyżej przeskanuj skanerem jakimś dla pewności.

Właśnie to zrobiłem G DATA 2009 i to on raz że wskazał podczas instalacji tego trojana jaki podczas skanowania bowiem wpuściłem typa (trojana) na komputer(instalując do końca Gimp) wykazał go jako trojan. A piszę dlatego że obecnie wszystkie ech i ach w badaniach dowodzą o najlepszej skuteczności G DATA 2009 jako o najwyższej skuteczności wręcz 100% wykrywalności i o najniższym wskaźniku wywołań błędnych wręcz zerowych wiem bo przejrzałem te wyniki badań i stąd mój niepokój i rozterka co dalej ?

No to przekonałeś się na własnej skórze co warte są te wszystkie “badania”.

Tu masz odpowiedź.

Spyware Terminator z aktywnym ClamAV raportuje dokładnie taka samą jak opisywana infekcję?

Barnaba chciałem Ci serdecznie podziękować za pomoc “Tu masz odpowiedź” pomogła mi i rozwiała moje dylematy. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Pozdrawiam. jms :slight_smile: