"Trojan horse" - Norton nie pomaga (LOG)

Witam, kilka dni temu po wsadzeniu pendrive Norton zablokował próbę ataku na komputer. Wszystkie foldery na pendrive miały format .exe i nie można było ich otworzyć. Od razu zaktualizowałem Nortona i uruchomiłem full system scan. Wykrył on jedno zagrożenie i usunął je. Niestety od tego czasu zaraz po włączeniu komputera (lub po połączeniu z internetem - nie ma chyba zależności) wyskakuje mi dziwne okno błędu a Norton informuje o zablokowaniu próby ataku na komputer (Trojan Horse). Za każdym razem zaraz po tym włączam full system scan, ale Norton nic nie wykrywa. (Plik który Norton blokuje usuwam, ale po kazdym włączeniu komputera on się przywraca. Zamieszczam loga i screen okienka błędu. Proszę o pomoc.

P.S Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od pewnego czasu nie otwierają mi się nie które strony (http://www.grono.net). Kombinowałem z DNS, MTU i wszystkimi chyba przeglądarkami. Nie ma żadnych komunikatów o błędzie tylko białe tło i kręcące się kółeczko (Firfox).:

P.S. 2 Solucja Symanteca nie działa (nie ma takich wpisów w rejestrze)

Screen:

hwqsws.jpg

Log:

http://www.wklej.org/id/112701/

Odinstaluj AskBar. Zastosuj Panda USB Vaccine (bo przy FlashDisinfector Norton by się buntował)

http://www.searchengines.pl/Zabezpiecze … 23572.html

Daj log z OTL i gmer

http://www.searchengines.pl/index.php?s … t&p=392369

http://www.gmer.net/

http://www.wklej.org/id/112733/ OTL LOG 1

http://www.wklej.org/id/112734/ Extras.txt

http://www.wklej.org/id/112735/ Gmer LOG

Tego co wykrywa Noton nie ma. W OTL wklej tekst

Klikasz Run Fix. Potem wykonaj dokładny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.37

Przeczyść rejestr CCleaner’em

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.19.901

http://www.wklej.org/id/112812/ LOG

Wygląda na to, że pomogło. Bardzo Ci dziękuję. Pytanie tylko dlaczego skoro płacę za podobno najlepszy program antywirusowy okazał on się bezradny…

Widzę, że znasz się na rzeczy więc mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie tych stron - myślę, że to przez tego wirusa… Mam internet DSL w Dialogu. Wcześniej przy innym łączu nie było tego problemu. Teraz niektóre strony ładują się bez końca (dosłownie). Kombinowałem z MTS, DNSami itp. Nic nie pomaga. Komputer nie gubi żadnych pakietów przy łączeniu z tymi stronami i polecenie ping rozpoznaje poprawnie adres wpisany literami, więc myslę, że DNS jest ok…

Tutaj akurat notują wpadki wszystkie antywirusy.

Malwarebytes znalazł śmieci w kwarantannie OTL.

W OTL klikasz CleanUp.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu.

Co do tego ładowania się stron to nieraz też tak mam. Przyczyny też nie znalazłem. Może zbyt czule ustawiona ochrona sieciowa w antywirusie lub firewall’u. Spróbuj też w Firefox’ie wcisnąć ctrl + shift + del.

Pozbądź się resztek AskToolbar => odinstaluj.

Tak, dzięki już sobie z tym poradziłem. A co do internetu to nie jest raczej wina softu… coś musi być z połączeniem tym bardziej, że Dialog w ogóle nie wspiera Visty…(Nie oferuje programu łączącego pod Viste…)

Anyhow jeszcze raz wielkie dzięki! !!