Trojan na płycie z oryginalną grą, nie można usunąć


(Engardo Alvarez) #1

Problem polega na tym, że instaluje Twierdzę Krzyżowiec - oryginalną i nie działa, instalacja przebiega normalnie, lecz gra nie odpala. Norton Antivirus Gaming Edition wykrywa trojana i nie nmoże go usunąć. Skanowałem też Kaspersky Virus Removal Tool - wykrycie, brak możliwości usunięcia. Malwarebytes i Dr Web Cure It! nic nie wykrywają. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.


(Umx) #2

Różne programy antywirusowe charakteryzują się różną heurystyką wykrywania wirusów. Przekłada się to na różne fałszywe alarmy, gdy antywirusy herystycznie "na wyrost" klasyfikują jakiś plik jako zagrożenie tylko dlatego, że jakichś kilkanaście bajtów jest w nich takich samych jak w powszechnie zdefiniowanych wirusach. Tak jest prawdopodobnie i w Twoim przypadku - na 99%, zakładając, że masz oryginalną grę.

Oto proste rozwiązanie Twojego problemu:

dodaj dane pliki gry (te blokowane lub zgłaszane przez Twój antywirus) do wykluczeń. Co to oznacza? Musisz, mówiąc innymi slowami, powiedzieć antywirusowi, że te pliki, które on klasyfikuje jako zainfekowane, są bezpieczne. Wystarczy, że w opcjach antywirusa znajdziesz gdzieś "Wykluczenia" lub "Exclusions" i tam wskażesz te konkretne pliki. Wtedy nie będzie ich już skanował, uważając za bezpieczne. Na tym właśnie polega wykluczanie w programach antywirusowych.

Pozdrawiam.


(Jane Vicodin) #3

..Chyba że jednak trafił się wirus, dlatego przeskanuj te pliki na www.virustotal.com


(Drobok) #4

Jane Vicodin , na oryginalnym nośniku nie ma szans na infekcje, bo wtedy byłby zainfekowana cała partia po czym byłaby ona wykluczona z sprzedaży ;p


(Engardo Alvarez) #5

Oto wyniki z Virus Total; http://www.virustotal.com/pl/reanalisis ... 1273432422 Chyba jednak jest syf ale co z nim zrobić?? !!

Proszę o pomoc, pozdrawiam.


(Jane Vicodin) #6

To fałszywy alarm.

Pozdrawiam.


(Engardo Alvarez) #7

Może i fałszywy, ale dodałem do wyjątków jak kazał UMX i dalej nie dizała, a na kompie z Vistą śmiga. Nie iwem co to, dam se spokój. Temat zamykam.