Trojan.Peacomm

Witam

Mam podobny problem, daje loga z hijack’a

P.S. MOze ktos mi powiedziec jakie szkody on moze wyzadzic? bo w necie nic nie ma o nim

Log czysty.

Pobierz program AVG Anti-Spyware zrób update i przeskanuj. Potem wrzuć raport oraz log z SilentRunners.

Masz dwa antyvirusy - NOD’a oraz NAV’a. Proponuję jednego usunąć.

Coś słabo szukałeś - klik.

a tak dla sprosotowania. Trojan robi male zamieszanie u wlascicieli NAV, i to ze NAV pokazuje ze nie ma ochrony przed tym trojanem to oznacza ze jest on juz na dysku? Bo wyczytalem ze trojan ten przechodzi do kompa przez maila z tematami typu takiego jakie podali na stronie NORTONA. Do poczty uzywam Thunderbirda i szczerze mowiac nie odbieralem zadnej podajzanej poczty tego typu (akurat pod tym wzgledem staram sie uwazac i jak widze cos podejzanego to odrazu usowam bez otwierania zawartosci tresci maila)

P.S. Jestem w trakcie skanowania AVG

Złączono Posty : 22.01.2007 (Pon) 22:33

dolanczam log z silentrunners

Również czysto.

Jeśli pokazuje lokalizację do zainfekowanego pliku, klucz w rejestrze od szkodnika i tym podobne rzeczy to dopiero wtedy prawdopodobnie jest obecny szkodnik. W przeciwnym wypadku nie powinno być żadnego szkodnika.

Skoro nie otwierałeś żadnych wiadomości od nieznanych nadawców to myślę, że nie masz się czym przejmować. Zwłaszcza, że logi są czyste a jeśli miałbyś jakiegoś szkodnika to zapewne widniałby jakiś wpis od niego.

Możesz dodatkowo przeskanować programem AVG Anti-Spyware tak jak już wcześniej radziłem. Jeśli on nic nie zajdzie poza cookie itp. to jest Ok.

Przeskanowalem kompa tym AVG i nie znalazl nic powaznego. Dziekuje za info i pomoc.

P.S. Kamien z serca mi spadl :stuck_out_tongue: