Trojan PSW QQpass.ai


(M1buczek) #1

Jak usunąć “Trojan PSW QQpass.ai”, który znajduje się w C:\windows\explorer.exe. Próbowałam spy sweeper (bo na forum znalazłam ten temat) ale dalej nic. Komp chodzi wolno a w DC++ łączę się z hubami ale nie ma użytkowników. Mój log


(Gutek) #2

Jest czysto- zobacz na Optymalizacja XP: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Daj log z Silenta - Silent opis: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989


(M1buczek) #3

Optymalizacja XP już robiłam. Ale dlaczego nie chodzi DC? Wcześniej też miałam ten sam problem ale po wyrzuceniu trojanów wszystko wróciło do normy. A teraz trojana wykrywam tylko skanerami on-line??


(Gutek) #4

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Proszę otworzyć edytor rejestru Start >>> Uruchom >>> regedit i przejść do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager Tam kliknąć podwójnie na wartość BootExecute i z okienka usunąć wszystko z wyjątkiem autocheck autochk *.


(M1buczek) #5

Ok zrobiłam to wszystko ale DC dalej nie działa!


(Gutek) #6

Czysto, co do DC to coś w ustawieniach


(M1buczek) #7

Dzięki za pomoc ale nie mogą być to ustawienia bo nic nie zmieniałam. Wcześniej też było podobnie ale po usunięciu trojana wszystko wróciło do normy. Wtedy też nie zmieniałam nic w ustawieniach. Admin twierdzi że nic nie poblokował i jest to wina trojana. Chyba że nie chodzi ci o ustawienia w DC++?


(Gutek) #8

Użyj skanerów online - Scanery do wyboru - wielu