Trojan PSW.x-Vir

Podaczas pracy ciagle pojawiaja sie komunikaty ze mam trojana PSW.x-Vir i musze pobrac z sieci antywirusa i ze trojan niedlugo rozwali mi system, same pojawiaja sie strony z jakimis dziwnymi tresciami.Dodam że nod niczego nie wykrył.

Avira Antivir pomoże na 100%

Pozdrawiam :smiley:

już wiem w czym problem

ścągłem wczoraj “Video activex object” i zainstalowałem i teraz nie mogę go usunąć ani skasowac folderu bo cały czas pisze że jest on używany a w menadżerze zadań jak wyłączam procesy (isamini.exe ; isamonitor.exe ; pmmon.exe ;pmsngr.exe) należące do tego :programu" to uruchamiają się z powrotem może ktoś wie jak to usunąć ?? Prosze o pomoc

Użyj narzędzia -> SmitFraudFix (w trybie awaryjnym z opcji 2 )

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners + raport ze SmitFraudFix

Stary wielkie dzięki folderu już nie ma i nie otwierają sie żadne okienka :slight_smile:

a tutaj logi jakby co jeszcze nie tak było…

Start -> uruchom -> services.msc -> zatrzymaj i wyłącz usługe Microsoft authenticate service

Otwórz hijackthis -> open misc tools section -> delete a NT service -> wpisz MsaSvc i ok

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\msasvc.exe

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

Usuń Hijackiem ten wpis:

Czy jest jeszcze problem?

teraz wszystko śmiga :slight_smile: