Trojan serwer przez GG

Witam mój kolega dziś do mnie pisze i mówi że ktoś przesłał mu zdjęcie otworzył komp się zrestartował. To był serwer trojana, który zescalił się z plikiem systemowym avast wykrył go ale jak usunie to i ten plik systemowy.

Ten koleś kasuje mu pliki robi na złośc i rząda by kupił karte dla niego w sieci plus gsm i podał mu numer doładowaia, co ma robić skanuje róznymi av i nic, jak mu pomóc.

co za problem ? nie da sie naprawic tego pliku ?? jesli ja bym mial taka sytuacje to nie zostalo by mi nic innego jak REINSTALKA - ona dobra jest na wszystko :smiley:

a ja bym kupil karte :stuck_out_tongue:

Tak na serio to przeskanuj skanerami online i daj loga

Masz racje to by na pewno pomogło, ale sporo zachodu z tym będzie miał dziwie się że avasta na początku nie zablokował.

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 9:35

ok to ja dam mu namiary na Ciebie może odczepi się od kolegi :stuck_out_tongue:

Żartuje oczywiście.

Ten zarażony plik wymień z poziomu konsoli odzyskiwania. Skopiuj nowy (niezarażony) z CD windowsa. Lub spod dosa to zrób. Jak chcesz, masz wiele wyjść.

Przede wszystkim niech kolega wyjmie kabel sieciowy od kompa, aby odłączyć internet

Zrób logi mu na kompie - HijackThis i SilentRunners. Przeskanuj EWIDO.

oraz:

I tyle…

Dzięki bardzo za sposób, no ale jak ten koleś szantażuje go przecież to przedstemstwo nie da rady go namierzyć złapać jakoś wyłudza doładowania, dzieki zrobie jak mówicie.

Tu sposób podmiany plików z poziomu konsoli:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … i%E6+pliki

Tylko należy podmienić nazwy pliku na ten, który został podmieniony u kolegi

hej wykrył mój av u kolegi tego trojana no i

C:\Documents and Settings\METEO\Ustawienia lokalne\Temp\8581use.dll - Win32/GGDoor.22 trojan

tak to wygląda i jak tu usune coś się stanie z systemem mam gg tego kolesia co to wysłał czy da się jakoś go namierzyć dac sprawe na police że wyłudza doładowywania czy coś da się zrobić czy jest bezkarny??

Nie. Wejdź w tryb awaryjny i opróżnij cały katalog Temp :

Widzę, że kolega ma WinXP. Przeskanuj u niego system skanerem EWIDO:

:arrow: http://www.ewido.net/en/download/

Napisz do GG i przedstaw im całą sprawę.

z kolesiem nic nie zrobisz… mała szkodliwość czynu… ale zgłoś to GGT