Trojan. TotalAV nie wykrywa

Dzień dobry,
Mam trojana, totalAv nie wykrywa go. Natomiast, inny antywirus ciągle pokazuje że są kilka plików ( com.ryder.plisy, ryder itd). Sama nie mogę znaleźć żadnego z nich, również probowałam cmn+shift+. I też nie było ich tam. Usunięłam aplikację, która prawdopodobnie jest przyczyną, ale to nie pomogło.
Pozdrawiam

1 polubienie

Wykonaj skany profilaktyczne:

  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

  • AdwCleaner
    Po skończonym skanowaniu pomiń linie oznaczone jako preinstalowane. Resztę odnalezionych elementów przenieś do kwarantanny.

Następnie wygeneruj i załącz logi FRST, zgodnie z podklejonym wątkiem:


PS: TotalAV jest niepożądaną, niewiarygodną aplikacją. Program należy odinstalować.

3 polubienia

Testy ochrony przed atakami złośliwego oprogramowania typu 0-day, w tym zagrożeniami internetowymi i e-mailowymi (testowanie w świecie rzeczywistym) wykonywane 3-krotnie w 2022 r. przez AvTest plasują program TotalAV na ostatnim miejscu z wykrywalnościa na poziomie 97%, z tendencja spadkową.
To słaby program. Te lepsze maja wykrywalnośc na poziomie 99.5% i wyzej, z tendencja wzrostową do 100%

Dziękuję bardzo, Malwarebytes pomogła, usunięla te pilki i przestało mnie przekierować na strony zewnętrzne.

@Katty - jak rozumiem wykonałaś skany profilaktyczne także RogueKillerem i AdwCleanerem. Zachęcam do załączenia logów FRST celem analizy i wykonania ewentualnej kosmetyki. :slight_smile:

Jeśli jednak uznasz wątek za zakończony to oznacz post, który pomógł. :wink:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.