Trojan w pliku Launcher.Exe gry Worms3D

Witam.

parę lat temu kupiłem grę Worms 3D razem z kilkoma innymi grami(pakiet).Wczoraj,gdy ją zainstalowałem,mój Comodo Antivirus wrzucił plik Launcher.exe gry do kwarantanny.Zdefiniował zagrożenie jako nieznane.Usunąłem plik z komputera,grę również.Jednak gdy dzisiaj zainstalowałem tę grę,Comodo pokazuje w tym pliku Troj.Ware.Win32.TrojanDownloader.Murlo@fej101749219!Czy to jest nadwrażliwość Comodo,czy może realne zagrożenie?Rzecz jasna gra jest oryginalna,dodatek do gazety.

Z góry dziękuję za pomoc

Edit: OTL.txt

Extras.txt

Mnie się zdarzyło, że miałem wirusa na cd z gazety, jeśli masz możliwość odpal maszynę wirtualną i tam pograj i zobacz co się będzie dział ;]

Nie mam takiej możliwości,niestety.Nie wiem,czy mam wstawiać logi OTL,czy nie,w każdym razie plik usunąłem z komputera,gry nie idzie uruchomić. :?

comodo jest strasznie przewrazliwiony,wali fp na prawo i lewo,ja bym to olał porostu

Tylko że wczoraj pokazał Unclassified Malware,dzisiaj po aktualizacji baz danych jest już trojan! Trochę dziwne,nie?

Sprawdź nazwę trojana, wstaw do googli, sprawdź czy taki naprawdę istnieje i czy to rzeczywiście nie jest przewrażliwienie. Dziwne jest to o tyle że Worms 3D mają już dobre parę lat, kupiłeś tą grę pewnie też przynajmniej rok temu i jest w niej trojan który dopiero po aktualizacji bazy danych został rozpoznany? To aż dziwne bo ze względu na wiek gry i potencialnego trojana to powinien być już w bazie danych doskonale znany. Spróbuj tez wstawić w google nazwę tego trojana w zestawieniu z “XXX worms3d lauchner.exe” (w miejscu XXX nazwa trojana). Dzięki temu prześledzisz czy taki trojan może się znajdować w tym pliku, bo nie chce mi się wierzyć że jesteś pierwsza osobą na świecie zarażoną trojanem który może mieć nawet ok 3 lat :slight_smile: Bym może jest tam jakiś wpis który działaniem jest odrobinę podobny do trojanów i dlatego Comodo tak go identyfikuje, a samo działanie jest 100% bezpieczne.

Trojan istnieje,ale nie ma żadnych tematów prócz mojego,gdzie byłby w Wormsach.

Jeśli ten plik (Launcher.exe) jest mniejszy niż 20 MB to możesz go przeskanować na:

http://www.virustotal.com lub na http://virusscan.jotti.org/pl