Trojan-włączył wyłączonje usługi

Wydaje mi się że to mssecure.exe(miałem to już i usunąłem ale nic tego nie wykrywa i znowu mam-tylko w menadżerze zadań widać go, no i w logu). Pecet zaczął zamulać więc sprawdziłem usługi ale okazało się że te co wyłączyłem znowu się włączyły-szczególnie pamiętam że wyłączałem Zdalne wywoływanie procedur(RPC), w msconfingu pokazał się również status że jest to usługa istotna(to chyba tylko dla tego trojana, bo dla mnie wcale). Wklejam log.

PS. Jest jakiś program który wykrywa ten mssecure i go usówa, albo chociaż nie pozwala go wprowadzić na kompa?

HJT

i log z silenta

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

się naprawiło już. A co daje ten wpis w notatniku? I czy mam czysty rejestr bo zdaje mi się że nie.

To właśnie usunęło zbędny wpis z rejestru :slight_smile:

Zrób to co napisałem wyżej :slight_smile: