Trojany i wirusy na penie - czy przedostały sie na kompa


(Duncaen) #1

Witam, na penie było 8 trojanów i wirusów które kaspersky zauważył po włożeniu pena. Dałem wylecz i wyjąłem pena. To co było na penie to po wyjęciu już nie było widoczne ale już pojawiło się tez jakieś świństwo na dysku c i to zostało wyleczone. Obawiam się jednak że coś się jeszcze do kompa dostało, bo jakby wolniej chodził i się zacina czasem. Skanowanie kasprem nic nie znajduje, także z płyty cd live z aktualnymi bazami danych, ale komp się przycina i wolniej chodzi. Proszę więc o sprawdzenie czy w logach czegoś "niemiłego" nie widać.

http://www.wklej.org/id/488534/ - HiJack

http://www.wklej.org/id/488543/ OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/488544/ Extras.Txt


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..W OTL użyj opcji Sprzątanie .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware.Podepnij pendriva i użyj

USBFix-http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.html

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś "muza" zamiast "muzyka", to zmień to przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Duncaen) #3

Zrobiłem w OTL "wykonaj skrypt" : http://www.wklej.org/id/488576/

Zrobiłem Sprzątanie, teraz zainstalowałem Malware i dałem Szybkie skanowanie... nic nie znalazł - 0 zainfekowanych http://www.wklej.org/id/488609/

Co do pena to nic z tym nie robiłem bo to nie mój pen, to był "pewny na 100% czyściutki" pen z którego miałem tylko wydrukować znajomemu CV, tak więc wyjąłem go wtedy i wetknąłem mu w jego ... i więcej na oczy nie widziałem.

Czy na dysku kompa coś złośliwego siedziało???


zrobiłem ponownie logi OTL dla sprawdzenie czy poszło tak jak powinno:

http://www.wklej.org/id/488666/

http://www.wklej.org/id/488667/

PS. Po zrobieniu sprzątanie OTL sam zniknął z pulpitu, musiałem go jeszcze raz pobierać... why?

z góry dzięki