Trudne zadanie, czyli laptop do 500zł

Cześć,

dostałem zadanie znalezienia laptopa w bardzo niskiej cenie, mianowicie 500zł, zadanie trudne ale moim zdaniem wykonalne. Laptop będzie przeznaczony dla osoby, która zupełnie nie zna się na komputerach, dlatego nie są wymagane jakieś szczególne parametry. Głównie będzie on służył do przeglądania internetu, skype oraz office, a to wszystko pod kontrolą minimum Windowsa XP. Oczywiście komputer ma być używany i jak najbardziej może pochodzić z allegro. Przeglądałem oferty ale jest tego na prawdę dużo i sam nie wiem czym powinienem się kierować. Zastanawiałem się też nad netbookiem ale wydaje mi się, że mały ekran może stawiać przeszkodę. Mimo tego komputery z ekranem 12" miło widziane, ze względu na lepszą przenośność.

Bardzo proszę o pomoc,

dzięki z góry :slight_smile:

ah, zapomniałem wspomnieć. Laptop musi posiadać wifi

Szukaj używanych delli i ibm ,koniecznie od firm ,nie od osób prywatnych.Bardziej zwracaj uwagę na wielkość ramu niż procesor.

Czy np. ten by sie spisal?

http://allegro.pl/12-dell-x300-malutki- … 29749.html

http://allegro.pl/dell-2-2ghz-1680x1050 … 45968.html

Ciekawa propozycja ale jeszcze raz przypomne, że szukam przede wszystkim sprzętu solidnego, na prawde dobra karta graficzna nie jest potrzebna :slight_smile:

prosiłbym o powód. Często widzę grupowo wystawiane laptopy od firm gdzie zdjęcie jednego jest ciągle powielane, a sam sprzęt nie testowany.

Z takim ‘dellem po firmie’ miałem się okazję spotkać u koleżanki… ale to był największy złom jaki kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć. Niby po formacie, niby wszystkie sterowniki poinstalowane, a chodził beznadziejnie po prostu. Może szłoby to jakoś doprowadzić do stanu używalności,a le ja po prostu nawet by sie nie podejmował, bo by mnie tam trafiło. Włączanie komputera ~10-15 min. Włączenie rpzeglądarki- ok 4 min Potem jak już była włączona to szlo korzystać w miaę sprawnie, nawet płynnie strony przewijało. Odtwarzanie muzyki- przy ruchu myszą wyraźnie mp3ka leci w zwolnionym tempie. Sama mysz też często potrafi się przyciąć… nie wiedziałem, że komputer tak zmulony może być. Do tego na baterii trzymał 4-6s (jak wypadłą wtyczka to trzeba było szybko ogarniać, żeby nie tracić 15 min na ponowny start), klawiatura jakas poprzestawiana niemiecka, niektóe klawisze niesprawne, matryca beznadziejna, kolory blade, touchpad nie zawsze łapał. Widać, że sprzęt ostro używany…

Więc jak tak kupować to tylko odbiór osobisty, żebyś nie kupił tanio komputera wartego równo 0.

Hm, to postraszyłeś, ale dzięki za opinie

po przesortowaniu ze względu na okręg znalazłem takie coś:

http://benzino.pl/pl/dell-inspiron-1300 … fi-15.html

Mogę się przejechać i zobaczyć osobiście. Myślicie, że to dobra oferta?

Dlatego od firm,że możesz reklamować przez rok,kupując u osoby fizycznej nie masz takiej możliwości.

Ostatecznie kupiłem tego Della Inspiriona 1300 i jestem zadowolony. Jak na sprzęt za śmieszne pieniądze (kto by ~5-10 lat temu pomyślał, że można kupić działającego laptopa za 500zł?) działa dobrze. Jeszcze tylko zrobie upgrade ramu do 1GB i będzie w ogole ok.

Dzięki za pomoc i rade kupienia czegoś co mogę sprawdzić :slight_smile: