Trudnosc z instalacją drukarki HP LaserJet 1320

Witam,

cały ubiegły rok używałem drukarki HP Laser Jet 1320 na systemie windows 8 i nie miałem z nią problemów, lecz parę miesięcy temu, po reinstalacji windowsa (oryginalny z recovery) nie moge jej z powrotem zainstalowac. To samo dzieje się na innych komputerach w domu z windows 7. Instalator zaczyna jąinstalować i ją widzi, ale nie może sam zainstalować sterownika. Próbowałem już wszytskiego (panel sterowania, dodawanie sprzętu, pobieranie sterów do adekwatnego systemu z supportu HP) ale nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Ma ktoś jakiś pomysł jak ją jeszcze mogę zainstalować? Dodaję  błąd który wyskakuje przy automatycznej instalacji, akurat na windows 7. http://ifotos.pl/zobacz/errorjpg_eqrwasa.jpg/

Pozdrawiam.

Łukasz

Proponuję w ten sposób…

Odłącz całkowicie fizycznie drukarkę od komputera(laptopa). Odinstaluj wszelkie niepotrzebne drukarki(wszystkie których nie używasz). Zrób porządek w serwerze wydruku(usunięcie niepotrzebnych portów, nieużywanych). Wyczyć system ze zbędnych plików i rejestr z zbędnych wpisów programem Ccleaner. zrestartuj komputer. Następnie(i tu ważne!!). Odinstaluj program Adobe Acrobat Reader’a. Nie pytaj dlaczego, po prostu to zrób. Z tego co wiadomo drukarki HP tej serii kłócą się z AAR w wersji powyżej bodajże X-tej. Jeszcze raz zrób porządek Ccleanerem poprzez usunięcie zbędnych plików i wpisów w rejestrze. Ponownie zrestartuj komputer. Następnie zainstaluj drukarkę z użyciem najnowcych sterowników do tej drukarki pod Twój system ze strony producenta, czyli z strony HP. Żadne inne… Drukarka powinna zainstalować się już poprawnie. Ponownie zainstaluj AAR.

Jak mam dokładnie zrobić porządek w serwerze wydruku ? Dodam jeszcze że komputer wyświetla sam po podłączeniu, drukarkę jako LaserJet 1320 czyli niby fajnie ale jako “urządzenie nieokreślone”, a nie jako “drukarkę”

  Beztytuuj_eqrqsxq.jpg

Z tego co pamiętam, to drukarkę do komputera należy podłączyć dopiero gdy instalator sterowników o to poprosi. Tak robiłeś?

To co się ściąga ze strony HP to coś chyba jak taki uniwersalny sterownik i prawie od razu pojawia się szukanie drukarek i skanowanie komputera w jej poszukwianiu więc chyba powinna być już wtedy podłączona, ale i tak jej nie znajduje niezależnie czy jest podpięta czy nie, wtedy każe mi dodać ją ręcznie (wybrać port, określić typ drukarki itd) co i tak nic nie daje…

Ok, gdy masz zainstalowaną drukarkę jako urządzenie nieokreślone to nie masz jakichś niezainstalowanych urządzeń w menedżerze urządzeń? Pokaż screenshot.

managerjp_eqxhwes.jpg

Masz sporo niezainstalowanych sterwoników, możliwe że jedne z nich to sterowniki odpowiadające za obsługę USB przez co nie można zainstalować i używać drukarki.

rozwiązałem problem tak: poinstalwoałem trochęz tych sterowników: chipset, usb, programem samsunga sw update. Potem zainstalowałem, te uniwersalne sterowniki (z HP) jako drukarkę PCL 5, tak jak sterowniki miały domyślnie potem tę drukarkę usunąłem , wszedłem we właściwości drukarki swojej, jako sprzętu nieokreślonego i z tego poziomu, aktualizacji sterowników do sprzętu wskazałem w folderze systemowym juz ZAINSTALOWANE UPRZEDNIO NA DYSKU C STERY, które były do drukarki którą usunąłem. Drukarka śmiga.

Dziękuję w każdym razie wszytskim za pomoc.

Pozdrawiam.

Łukasz