Trudności z instalacją systemu na nowy dysk

Witam. W laptopie Sony Vaio wymieniłem twardy dysk na nowy 500GB. Mam 3 dyskietki Recovery do odzyskania systemu, ze starego dysku który był zainstalowany na tym laptopie. Wykorzystałem je do zainstalowania systemu na nowym dysku.Instalacja po zmianie w biosie na CD, przebiegła w 100 % prawidłowo.Komputer się zresetował i zaczął się konfigurować.Jednak po chwili pokazał się komunikat- “Windows could not complete the installation . To install Windows on this computer, restart the installation.” że chyba Windows jest niekompletny.Czy samo wgranie dyskietek z systemem jest nie wystarczające? Gdy wcisnąłem f8 i w oknie “Advanced Boot Option” kliknęłem na “Safe Mode” przewinęły się wszystkie sterowniki Windows\system32\drivers. Więc chyba system wgrał się z Windowsem. Może ktoś z fachowców pokieruje mnie, co źle zrobiłem podczas instalacji systemy na nowy dysk ? Pozdrawiam

Komunikat oznacza, że instalacja nie powiodła się. Być może masz uszkodzony jakiś podzespół (dysk, pamięć) albo sam nośnik jest źle wypalony, uszkodzony albo masz problem z napędem optycznym.

Możesz spróbować czystej instalacji z płyty OEM ale będą Ci potrzebne sterowniki.

:roll:

3 dyskietki ? dziś już chyba nikt nie używa dyskietek.

Poza tym, zmieniłeś dysk a na starym dysku zapewne była partycja Recovery. Zgrałeś ją na nowy dysk ?

w ogóle klonowałeś dysk ?

czy tylko użyłes tych 3 dyskietek ?

więcej szczegółów poproszę.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Witam.W laptopie Sony Vaio VPCEB2Z1E wymieniłem dysk twardy, na czysty dysk zainstalowałem system Windows 7.Na skutek braku

preinstalowanego przez producenta oprogramowania, nie działają niektóre klawisze funkcyjne, np: regulacji jasności ekranu czy

poziomu głosu lub słabej reakcji toupacha. Poradźcie czy te sterowniki znajdę na stronie Windowsa czy Sony? Może ktoś wie

jakie to sterowniki trzeba ściągnąć? Czy jest możliwość teraz na nowym dysku zainstalować na powrót preinstalowane przez Sony programy

jeśli nie mam obrazy dysku starego dysku twardego.Czy można te programy ściągnąć z jakiejś strony, czy może zrobi to serwis Sony?

I jeszcze jedno , jakim programem nie skomplikowanym za bardzo można zrobić klonowanie systemu z jednego dysku na drugi.Bo chyba

samym obrazem dysku starego, nie da się systemu zainstalować na nowym czystym dysku? Proszę o fachowe i zrozumiałe objaśnienia,

gdyż nie jestem zbyt dobry w tym temacie.Pozdrawiam.

http://www.sony.pl/support/pl/product/V … BQ/updates tu masz preinstalowane sterowniki i oprogramowanie od Sony.

http://www.paragon-software.com/home/br … tures.html tutaj darmowy soft do klonowania partycji/dysków.

Jeżeli przenosisz system na inną konfigurację sprzętową może być konieczne “wstrzyknięcie” odpowiednich sterowników np dla dysku twardego.