Trudności z obrazem, kodeki?

Prosze o powoc, sprawa na pozór jest banalna a wcale taka nie jest.

Zakupilem nowy komputer, system xp sp2, zainstalowałem Media Player Classic 6.4.9.1 (próbowalem takze z SubEdit-Player build 4060 oraz ALLPlayer 3.1) oraz k-lite codec365f (próbowalem takze z Combined Community Codec Pack 2007-07-22) bez skutecznie :frowning:

format mych filmów w wiekszosci to avi - a obraz wyglada nastepujaca:

  • wszystko rozjasnione, jakby gamma byla podkrecona a ja zadych ustawien na grafice nie poczynialem

  • kolory promienuja, wrecz raża, sa przekolorowane, emanujace “kolorem” jedym slowem sa zbyt “kolorowe”

Zjawisko to występuje tylko przy odtwarzaniu plików video.

Proszę o rade.

Spróbuj odtworzyć filmy za pomocą VLC http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=1361 i zobacz czy będzie tak samo.

dzięki - ale jest to samo :frowning:

o co chodzi :frowning: ?

komp dziala mi bez zarzutu - jedyne co mi podpada to to ze jak ustawiam cokolwiek w menu grafiki totalnie muli mi komp i znieksztalca to - zacina dzwiek jesli np w tym czasie jest odpalony winamp.

mysle ze dane techniczne nie maja tu nic do czynienia, czy moze jakies niekompatybilne podzespoły ?

od wielu lat mam kompa ale z takim czyms spotykalem sie po raz pierwszy doslownie rece rozkladam - najgorszy jest fakt ze, filmy z mojego dysku gdy je wypale i odtworze w innym kompie, który dysponuje wyzej wymienionymi kodekami i odtwarzem chodza i wyswietlaja sie bez zarzutu, i do tego nie pojmuje faktu dlaczrgo mialbym zrezygnowac np z allplayera - którego uzywam od lat i zawsze bylo ok

moze faktycznie wina lezy po stronie kompa ale jesli tak to jaka ?

prosze o podpowiedzi

Ja bym spróbował usunąć WSZYSTKIE programy/kodeki do odtwarzania filmów i po ponownym uruchomieniu komputera zainstalował je ponownie…

Niby głupie, a u mnie pomaga np. czasami w Winamp’ie działają 2 głośniki zamiast 6, albo nie ma obrazu w teledyskach i program/system się zawieszają.

Po odinstalowani kodeków wyczysć rejestr np. Reg Clener albo 16PowerTools dostepne na vortalu.potem dopiero zainstaluj na nowo kodeki :smiley:

Ja u siebie nie czyszcze potem rejestru, chyba że ktoś ma syf…

Nie instaluj kilku rodzajów kodeków na raz !

Odinstaluj wszystkie, które instalowałeś (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy)

Uruchom ponownie komputer, a następnie zainstaluj FFDShow.

Jeżeli ten zabieg nie pomoże, to napisz, jaką masz kartę graficzną ?

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na forum piszemy po polsku.

po wielogodzinnej walce z kompem odpisuje

do wszystkich objawów doszedł jeszcze jeden a mianowicie - zauważalne wolniejsze odtwarzanie scen jakby w zwolnionym tępię

przede wszystkim dziękuje wszystkim za podpowiedzi, sadze ze problem został zażegnany, ale może po kolei:

mój komp:

  • Intel Core 2 Quad Q6600 1066FSB *SKT-775* Retail

  • Asus P5B SE S/L SKT-775 1333 FSB

  • Geal 2 GIG DDR2 (800)

  • Xpertvision X/VISION 512MB GeF 8500GT SUPER SLI PCI-E RET

  • Pioneer 112D 18X (Beige)Dual Layer

  • Maxtor 320GB Serial ATA 7200RPM 16MB + 40GB 2 dysk

  • Windows XP Home

  • Octigen (8810) Midi ATX Case, PSU 350W (ATX)

w przypadku kodeków - tak odinstalowałem wszystko, posłużyłem sie także RegCleaner’em (opcja: automatycznie wyczyść rejestr - dziękuje za ta podpowiedz). Dodałem plik z obrazem jakie mam programy.

zaglądnąłem w ustawienia grafiki i dla upewnienia sie wszędzie ponownie zaakceptowałem - przywróć ustawienia standardowe (domyślne).

Próbowałem z ffdshow lecz nadal jakby czegoś brakowało - wiec powróciłem do klcodec365f + subedit i sądzę ze sie udało obraz jest czysty i klarowny bez prze kolorowań czy bez innych wskazań na nieodpowiednio dobrany kodek.

Dziękuje

post-72792-13856533620448_thumb.jpg

a jednak nie cd. sprawy ;(

wszystko pozornie chodziło dobrze lecz pojawiły sie nowe problemy:

  1. obraz stoi w jednej klatce- zatrzymany jakby - spauzowany a dźwięk odtwarza sie dalej,

  2. gdy przesunę działający videoclip - obraz zostaje automatycznie spauzowany ale dziwek leci dalej i to przy np teledyskach w formacie avi

załączam obraz komunikatu

może to coś podpowie,jeden z omawianych teledysków otwierałem wcześniej i działał bez zarzutu natomiast później (bez zadanych modyfikacji) ukazało sie okno z wykresem odnośnie formatu avi i plik już nie działał poprawnie :frowning:

proszę o pomoc

post-72792-13856533621649_thumb.jpg