Trudności z połączeniem do Internetu [LAN + Windows Vista]


(Eos5) #1

Witam,

od pewnego czasu posiadam laptopa Fujitsu Siemens Esprimo mobile z preinstalowanym Widowsem Vista Home. Za każdym razem, gdy wkładam kabel LAN do tego laptopa sporo muszę się namęczyć, aby komputer połączył się z Internetem. Zazwyczaj chodzi tu o jakiś bliżej nieokreślony czas, który muszę odczekać i znów podłączyć kabel. Zazwyczaj jest tak, że na początku widzi sieć lokalną, ale bez Internetu.

Przy innym laptopie z Windows XP wszystko działa natychmiast i bezproblemowo. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?


(niezDarek) #2

moim zdaniem jest to błąd na głównym punkcie dostępowym, napisz jak się łączysz czy po prostu masz router i dzielisz połączenie czy kompletna sieć LAN z głównym serwerem z którego można zarządzać każdym ze stanowisk.


(Eos5) #3

Dziękuję za zainteresowanie postem. Dostęp do Internetu świadczy osiedlowy provider, tzn. podłączam kabel LAN do wtyczki w ścianie i bezpośrednio z laptopem. Nie posiadam żadnej sieci lokalnej w mieszkaniu.


(niezDarek) #4

aha, moim zdaniem to chyba po prostu opóźnienie w dostarczeniu tobie połączenia internetowego, musi upłynąć jakiś czas zanim ponownie uwierzytelni połączenie i miom zdaniem tu lezy przyczyna, ale to już zmodyfikować powinien twój dostawca u siebie

u mnie w szkole w jednej z pracowni jest podobnie, po włączeniu komputera sieć lokalna jest od razu lecz na internet trzeba chwile poczekać, najlepiej udaj się do dostawcy lub napisz mu maila i zapytaj się co i jak masz zrobić, lub on u siebie coś musi skonfigurować.