Trudny do skasowania wirus + Log

mam na systemie wirusa trojan-gen w kwarantanie w Avascie są 3 pliki :frowning: kernel32.dll winsock.dll wsock32.dll za cholere nie moge sie dziadostwa pozbyc, otwierajac firefoxa czy gg wyskakuje mi w małym formacie i po przesuwanym w oknie. chce pozbyc sie wirusów jakie kolwiek jeszcze sa o to moj log

prosze kto sie na tym zna niech mi pomoze bez formatownia :slight_smile:

Hmm… jeżeli masz jakiegoś wirusa w systemie to żaden z wpisów z loga na niego nie wskazuje. Wszystkie uruchomione procesy i modyfikacje systemu (BHO, wyszukiwarki itp) są w porządku. A przynajmniej nie są szkodliwe.

Co do plików w kwarantannie Avasta. To, że one tam są nie oznacza wcale, że są zarażone. Program umieścił je tam w czasie instalacji - własnie na wypadek ewentualnego zarażenia czy uszkodzenia tych oryginalnych, w C:\windows\system32.

Trojan-gen to równie dobrze może być false-positive. Jeżeli wiesz który plik/pliki jest nim zarażony - dla pewności sprawdź je innym antywirusem, choćby jakimś on-line.

A co do tych poprzesuwanych okienek - sprawdź czy nie jest to kwestia jakiegoś programu zapamiętującego ustawienia okien (sterownik karty graficznej?).

Proszę edytować własnego posta.

Na forum używamy polskich znaków

BTW

Tytuł zmieniłem

Tagi wprowadziłem - ostatni raz