True crypt a backdoory i szyfrowanie- pytania

nie udało mi się znaleźć odpowiedzi więc pytam czy true crypt 6.1 posiada _ jakiekolwiek _ back-doory itp?

true crypt jest projektem open source i umieszczenie tam jakiegokolwiek backdoora w sytuacji kiedy z tego narzedzia korzysta wiele specjalistycznych firm zajmujacych sie zabezpieczeniami i ktore na wlasna reke przegladaja/poprawiaja kod- jest w zasadzie niemozliwe; usterka zostalaby bardzo szybko namierzona i naglosniona przez np. przeciwnikow otwartych rozwiazan.

sciagnij truecrypta z oficjalnej strony, sprawdz zgodnosc odcisku PGP i jesli sie zgadza- mozna to w sumie okreslic jako sytuacje klarowna.

MantisGhost , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

W takim razie jeszcze jedno pytanie. Jaka metoda szyfrowania jest najlepsza bo widzę, że są kombinacje np. 256bit 256bit 256bit oraz jak się to odnosi do prędkości? Niby jest tester, ale nie wiem jak się to ma do wydajności. Jeżeli zaszyfruje sobie potrójnym 256bitowcowym tasiemcem :slight_smile: to czy bez problemu, żadnego mulenia itp. będę mógł kopiować pliki, oglądać filmy, a co najważniejsze grać ?

trudno odpowiedziec wprost na to pytanie.

sprawdz sobie wbudowanym testerem jaka wydajnosc maja poszczegolne szyfrowania na twoim komputerze.

pozniej sprawdz jaka jest szybkosc twojego dysku.

przyjmij jakis margines bledu przy obciazonym innymi zadaniami procesorze i juz bedziesz mial odpowiedz czy i kiedy bedzie mulic.

ja mam partycje systemowa zaszyfrowana AESem, co jest juz bardzo dobrym zabezpieczeniem (musialbys miec BARDZO wazne dane zeby oplacaloby sie wynajac superkomputer aby zlamal klucz). c2d 2.5ghz liczy to kilkakrotnie szybciej niz dysk jest w stanie zapisac, wiec nie mam wlasciwie zadnego spadku wydajnosci zapisu/odczytu nawet przy innych procesorozernych operacjach dzialajacych w tle.

obecnie także mam dysk zaszyfrowany aes’em walczę natomiast z innymi dyskami nie mogę ich zaszyfrować bo pierwszy pisze coś o wolnym miejscu i wywala error a drugi na którym jest linuks nie chce się zaszyfrować (mogę tylko zrobić plik).

Tak na marginesie poczytałem trochę o szyfrowaniu i nie napawa mnie optymizmem jeden fakt. Mianowicie poczytałem o ataku typu cold boot (czy jak to się tam zwało) narzędziem bitunlocker dzięki któremu możemy sobie zczytać klucz z pamięci ram nawet do 10 minut od wyłączenia komputera :/. I tutaj moje pytanie czy jest jakiś sposób aby tego uniknąć ? No bo skoro dane mają być bezpieczne to absolutnie nikt nie może się do nich dobrać