True crypt szyfrowanie

(Levistobi1) #1

witam.mialem zainstalowany program truecrypt kturym zaszyfrowalem partycje h ,ale mialem problem z kompem i zrobilem format systemu dysku c na kturym byl program truecrypt,no i teraz mam problem z odzyskaniem tyej zaszyfrowanej partycji czy jest mozliwosc otworzenia tego dysku??

(Redkolor 76) #2

Jeśli robiłeś format tylko partycji c, to dane na partycji h są nieuszkodzone. True Crypt może być uruchomiony nawet z pendriva. Jeśli tylko pamiętasz hasło, powinieneś mieć udostępnioną zawartość zaszyfrowanej partycji.

Chyba, że na partycji c przechowywałeś plik klucza i formatowaniem, utraciłeś ten plik.

(Levistobi1) #3

po zaszyfrowaniu partycja h byla ukryta po formacie byla juz widoczna formatowalem tylko partycje systemowa jak klikam na dysk h windows mi wyswietla zeby sformatowac dysk h jak to odzyskac

(Redkolor 76) #4

Uruchom True Crypt. > "Wybierz Urządzenie" , pokaże się lista partycji. Zaznacz tą, którą masz zaszyfrowaną, (h). >Podłącz,>wprowadż hasło.

Jeżeli nie zadziała, to ukryj partycję h. (ppm na mój komputer > Zarządzaj> Zarządzanie dyskami> zaznacz partycję h i > ppm >Zmień literę dysku i ścieżki > usuń>, akceptujesz usunięcie litery dysku. i powtórz tak samo, jak napisałem na początku z uruchomieniem True Crypta.

Powodzenia

(Levistobi1) #5

nie dziala niepoprawne haslo lub wolumin truecrypt

(Levistobi1) #6

witam ponownie jeszcze nie odzyskalem tego woluminu truecrypt moze ma ktos jeszcze jakis pomysl jak to odzyskac bo niewiem czy jest sens dluzej trzymac zamrozone 100 GB.Czekam na wskazuwki z gory dzieki.

WESOŁYCH ŚWIĄT :slight_smile: