True crypt

(Maciek64xp) #1

czesc bawiłęm się true cryptem i zaszyfrowałem sobie pandrive i nie mogę mieć do niego dostępu przez exploratora windows żeby go odczytać muszęgo zamontowa c i wtedy widnieje w explora... Jak usunąć hasło z pena.?? Proszę o szybką pomoc

(Wujek 15) #2

Czyli nie rozumiem.. chcesz go odpalić bez wkładania do kompa ; O.. powoli jeszcze raz..

Sformatować go nie możesz ?I po problemie

(Igor P) #3

Jeżeli sie nie potafisz czymś obsługiwać to tego nie ruszaj... polecam Format! !!

(Maciek64xp) #4

jest podłączony do kompa ale windows go nie wykrywa

(Wujek 15) #5

No a mówisz że coś robisz i go potem wykrywa.. ale co ? bo nie zrozumiałem nic

(Maciek64xp) #6

jest podłączony do kompa ale windows go nie wykrywa

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 15:33

Opowiem:

Bawiłem się true scryptem chciałem utworzyć hasło na pendriva utworzyłem więc wchodzę w exploratora windows i patrzę a niema pena, no dobra wchodzę na truecrypta i muszę podać hasło i i pojawia się w windowsie ALE TERAZ JAK JE USUNĄC I pRZYWRÓCIĆ POJAWIANIE SIĘ W WINDZIE>

(JNJN) #7

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Wujek 15) #8

Musi być taka opcja w programie. Tymbardziej jeśli znasz hasło.

Lub zrób tak:

Odblokuj w tym programie pena wejdź w mój komputer i sformatuj pena i wsio

(Grzegorz Ch) #9

włóż pendriva do usb nie montuj za pomocą truecrypta.

start -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami (nazwy podobne, bo korzystam teraz z angielskiego windowsa i nie pamięta dokłądnie ich nazwy w polskiej wersji).

pendrive powinien być widoczny, spróbuj sformatować zawartość pendriva.

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 16:38

w tym przypadku zostanie sformatowana przestrzeń zaszyfrowana, ale po formacie nadal przestrzeń będzie zaszyfrowana z tym, ze wyczyszczona :slight_smile:

przed zamontowanie przez truecrypta należy próbować sformatować znajdującą się na nim partycję.

(Wujek 15) #10

Właśnie chyba widoczny nie będzie. Skoro zna hasło to nie łatwiej mu tak ? Pomysl...

(Grzegorz Ch) #11

jak to partycja nie będzie widoczna? zawartość partycji nie będzie widoczna przed zamontowaniem (czyli w ekspoatorze windows), bo jest zaszyfrowana, ale sama partycja tak (w mandżerze dysków), a jak jest widoczna, to można ją sformatować. Napiszę, ci że wykorzystuję TrueCrypta zarówno na pendrivie, jak i na dysku i nie piszę teoretycznie tak jak ty.

(Wujek 15) #12

Partycja nie powinna być widoczna. Bynajmniej nie do sformatowania. Sprawdź sam. Poszukaj na googlach