TrueCrypt [ FAT vs NTFS ] wybór systemu plików

Witam

Zaszyfrowałem HDD[uSB2.0] jak na razie w systemie NTFS sugerując się opiniami i teraz chcę założyć wewnętrzny ukryty Kontener

TC wyświetlił mi że lepiej dla zewnętrznego jest wybrać Fat32

komunikat:

877816281AAAAAAAA-dbprogramy.jpg

I Faktycznie - dla NTFS maksymalny możliwy kontener wynosi 50% zaszyfrowanego dysku Co przy dużym dysku zrobiło mały problemiczek 8)

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie ? z Szyfrowaniem ? jest tu może Zacharski ? :smiley:

Mój plan jest taki zaszyfrować dysk 90% ukryty kontener pozostałe 10% dokumenty małej wartości + kontener 4,5GB do wypalania płyt DVD i teraz pytanie:

skoro na FAT32 można zrobić kontener ukryty np. NTFS 500GB to czy można dodatkowo zrobić odkryty w odkrytej części [10%] ten NTFS 4,5GB wcześniej wybrałem NTFS dla zaszyfrowania HDD bo myślalem , że na FAT32 to do 4GB max. można szaleć

( bez piwa tego nie idzie zrozumieć #-o )

Jak jest FAT32 to można utworzyć do 8 TB. NTFS ma więcej funkcji niz FAT32. FAT32 odczytasz pod każdym systemem, a NTFS nie.

Ło matko - że Ciebie pod ręką 20 godzin temu nie miałem :smiley:

tzn Fat32 to ja sobie sam wymyśliłem - bo TC jak widać na obrazku mówi o “FAT” ale zakładam ,ze jest to najnowszy z Fatów.

Ja czytałem na necie, że max. 4GB obsługuje ale - widocznie się zmieniło.

czyli czeka mnie ponowne formatowanie [prawie 20 godzin / procek ok 70% / lapek ledwo zipie]

poza tym zaleta FAT - (podobno) - nie ma ryzyka utraty danych gdy odłączę dysk fizycznie zamiast przez “bezpieczne odłączanie”.

dzięki za odpowiedź

4GB to jest maksymalny rozmiar jednego pliku na FAT32 a 8TB to maksymakny rozmiar partycji

Tak ale mi nie o to chodzi - myślałem , że jak zrobię Dysk na FAT to w środku już nic nie stworzę ponad 4GB ani nie umieszczę.

okazało się, że ukryty może być w NTFS i na nim mogę robić cuda na kiju.

ale nie utworzę już pliku Kontenera 4,5GB NTFS ? (ten do nagrywania DVD)

bo problem w tym jak mam to rozumieć >> skoro jest formatowanie - tzn. że jest to partycja 4,5GB ale bez zamontowania jest tylko plikiem.

Jeszcze jedno wyczytałem - że na FAT pliki ponad 4GB mogą być składowane tyle, że nie będą [np. Koncert Mandaryny w HD :D] działać >> ale w tym przypadku powinno - już sam nie wiem.

w takich chwilach mam ochotę znowu wrócić do palenia :shock: