Truecrypt - jak odszyfrować pendrive?

(Bujas Damian) #1

Bawiłem się dzisiaj truecryptem, zaszyfrowałem sobie całego pendrive i teraz nie mogę go odszyfrować. najpierw zaznaczyłem "Create a volume within a partition/drive, potem “Hidden TrueCrypt volume” i użyłem różnych algorytmów(Serpent-Twofish-AES). Nie widzę zadnej opcji odszyfruj, w googlach szukałem ale nic na ten temat nie znalazłem. Co zrobić żeby go odszywrować?

(Hitm3n) #2

Nie da się odszyfrować wolumenów TrueCrypt - możesz je co najwyżej zamontować w TC, skopiować dane, a następnie sformatować pendrive, innej opcji nie ma ([za] http://www.truecrypt.org/docs/?s=removing-encryption )

(Bujas Damian) #3

Problem w tym, ze opcja formatuj mi zniknęła. Po podłączeniu, pendrive się nie wyświetla, widoczny jest jedynie po właczeniu TC w select device, a po zamontowaniu mogę sobie cobie co najwyżej go odmontować.

(Hitm3n) #4

Zaraz zaraz.

Jak podłączasz nie wykrywa dysku, tak? No to okej - prawidłowo (chociaż powinien pokazać nieznany dysk, który należy sformatować, ale może błąd jest). Później montujesz go w True Crypt - powinien się pojawić również w “Mój komputer”. Teraz kopiujesz dane do jakiegoś innego miejsca. Następnie opcja unmount w True Crypt. Po tym, klikasz prawym na komputer :arrow: Zarządzaj :arrow: Zarządzanie dyskami (Magazyn). Tutaj powinieneś widzieć swojego pendrive, klikasz nań prawym przyciskiem i tworzysz Nową partycję / Nowy wolumin prosty et voila.

(Bujas Damian) #5

Już sobie poradziłem. Sformatowałem go za pomocą Palimpsest Disk Utility. Przy okazji zauważyłem że mój TC, choć jest zaktualizowany do najnowszej wersji, to jednak nie ma wszystkich opcji:

Na przykład tutaj jest opcja “Trwale odszyfruj Partycję/Dysk Systemowy”

vii-01.gif

A u mnie tego nie ma:

44910590658891300877.png

(adam9870) #6

Której wersji TC używasz? U mnie na 7.1a wszystko jest, a posiadam zaszyfrowaną partycję systemową tą metodą: http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/strona6.php zaszyfrowana-partycja-systemowa-truecryptem-format-win-t501317.html#p3151807

Pozdrawiam