Truecrypt - jak usunąć i odzyskać dane po formacie, pendrive

witam

zwracam sie z prośbą o poradę w jaki sposób odzyskać dane z pendrive.

otóż zachciało mi się szyfrować pendrive ale nie pomyślałem że utracę dane zawarte w nim , i po formacie programem Truecrypt wszystko straciłem, teraz się głowię w jaki sposób je odzyskać. Jednak pomimo prób kilkoma programami do odzysku danych nie ma żadnego skutku, gdyż pendrive mam zainstalowany jako dysk F i programy go nie widzą , widzą za to dysk Z utworzony jako szyfrowany przez program Truecrypt. Jeśli ktoś ma czas mi pomóc to bardzo o to proszę bo szkoda mi zdjęć i danych jakie tam posiadałem , wiem że to moja głupota była bo nie doczytałem w instrukcji Truecryptu że kasuje dane z szyfrowanego dysku ale cóż stało się…teraz pytanie czy uda się proces odwrócić… Interesuje mnie odzysk tych danych i ewentualnie usunięcie tego programu Truecrypt z komputera bo już mi się odwidział…Czy można odszyfrować dysk pendrive skoro znam hasło ? Bo w programie nie znalazłem opcji deszyfracji i usunięcia programu. Jakim programem mogę za darmo odzsykać dane bo nie bardzo mi się uśmiecha płacić kasę jakimś firmom…

pozdrawiam i liczę na pomoc…