TrueCrypt - kilka pytań dotyczących szyfrowania

Witam

Mam kilka pytań dotyczących szyfrowania w programie TC.

  1. Czy jeśli zaszyfruję cały fizyczny dysk wraz z partycja systemową (wtedy przed odpaleniem Windowsa mamy okno TrueCrypt z polem do wpisania hasła) i padnie mi Windows będę mógł dostać się do innych dysków logicznych?

  2. Czy jeśli zaszyfruję cały dysk wraz z partycją systemową to będę mógł zaszyfrować po zalogowaniu sie do systemu np. dysk logiczny E:?

  3. Czy po ewentualnej awarii systemu przy założeniu że możliwa jest reinstalacja systemu na dysku C:\ znając hasło będę mógł odszyfrować inne dyski logiczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Byłbyś w stanie się dostać jeśli skorzystałbyś z jakiegokolwiek działającego systemu na którym miałbyś zainstalowany TrueCrypt, lub mógłbyś użyć TrueCrypt rescue cd (tworzone podczas szyfrowania partycji) do zdeszyfrowania partycji i odzyskania danych.

2.Tak, ale to już nie będzie pre-boot authentication tylko skorzystasz z okna do montowania/demontowani zaszyfrowanych partycji.

3.Patrz odpowiedź numer 1, musiałbyś najpierw je zdeszyfrować.

P.S. Czyli najlepiej osobno partycje zaszyfrować tak abyś w przypadku padnięcia systemu mógł zainstalować świeżutki system bez deszyfrowania całego dysku (przynajmniej tak mi się zdaje bo ja jak na razie jadę tylko na zaszyfrowanej partycji systemowej a nie na zaszyfrowanym całym dysku). Szyfrowanie odbywa się w locie także jest to bardzow wygodne. Mając na przykład jakieś linuksowe live cd mógłbyś spokojnie zainstalować na live cd (w zasadzie w pamięci ram) TrueCrypta i zamontować te dyski w celu odzyskania danych.

Dzięki.

Bardzo pomogły mi Twoje odpowiedzi, a nigdzie nie mogłem ich znaleźć.

Pozdrawiam

Wiesz, gdybyś poświęcił sekundkę na poszukanie w google to byś znalazł ale rozumiem że angielski nie zawsze jest znany w na tyle dobrym stopniu żeby czytać więc Cię rozumiem,

tu jest angielski faq które wytłumaczy wszystko

http://www.truecrypt.org/faq

Przyznam, że na stronie TC czytałem wyrywkowo tylko instrukcje obsługi a nie FAQ.