TrueCrypt po szyfrowaniu nadpisał Gruba

Witam,

Na partycji C zainstalowałem Win 7,

na partycji D zainstalowałem Win 2008 server

na partycji E zainstalowałem Ubuntu.

Grub wszystko ładnie wykrył i jest OK.

Chciałem zaszyfrować partycje C - no i się okazało że Grub został wywalony i nie mam możliwości uruchomienia Ubuntu.

Po wpisaniu hasła do TrueCrypta pojawia się menu boot do uruchomienia windowsów.

Jak mam zaszyfrować tą partycje C aby grub był w stanie uruchomić wszystkie trzy systemy.

Pozdro

Nie wiem, czy Cię zrozumiałem - nie masz Gruba i chcesz go ponownie zainstalować na dysku C:\ ?

Do tego najprostszym narzędziem jest Super Grub Disk

r_jaro ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

kaka dlaczego temat jest zły.

Chyba konkretnie i na temat po połączeniu TrueCrypta i Gruba powstał problem więc temat jest jak najbardziej ok, zaś w treści wątku jest jego rozwinięcie. Być może jesteś polonistą i nie podoba Ci się ta forma ale jak dla mnie i z pewnością sporej grupy użytkowników wszystko jest ok.

Nawiązując do tematu to:

wiem jak mogę przywrócić Gruba (odszyfruje partycję i dam instalke Gruba z LiveCD) ale jeśli znowu zaszyfruję partycję to TC wywali mi tego Gruba.

Gruba musisz mieć na oddzielnej partycji.

r_jaro , tytuł jaki nadałeś wątkowi, konkretnie nie odzwierciedla problemu. Problemów na linii GRUB <–> TC, może być cała masa, przez to, osoba czytająca Twój aktualny tytuł, jest po prostu zmuszona albo zgadywać, albo przeczytać cały pierwszy post. Natomiast na forum panuje zasada, iż po przeczytaniu samego tytułu tematu, wie się dokładnie z jakim problemem ma się do czynienia.

Proszę zapoznaj się z podanymi przeze mnie linkami, a następnie popraw tytuł topiku.