[TrueVector] Problem z internetem

Witam,

Mam poważny problem związku z internetem. Gdy włączam programy takie jak uTorrent, BearShare, gg itp. wyskakuje mi błąd TrueVector po czym wyłącza wszystkie programy, które mają związek z internetem, nawet przeglądarki.

Nieraz komputer sie restartuje i wtedy dopiero mam mętlik w głowie, ponieważ czyściłem komputer w środku. Przez pewien czas dobrze szedł, ale od kąt TrueVector się nasilił to nie mogę dojść do ładu :cry:

Proszę o POMOC !!

Dziadek_._P0L

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wygląda na problem z programem Zone Alarm.

Spróbuj przeinstalować program.

Wiem do czego służy i za co odpowiada ZA, ale zbyt często mi wyskakuje ten błąd i na dodatek wyłącza mi się komputer

Tak jak napisałem, problemem jest program ZoneAlarm.

Ponieważ nie ma on zbyt wielu możliwości konfiguracji, jedyne co możesz zrobić to:

  1. Najpierw usuń ZA i wszystkie foldery i pliki z nim związane, przeczyść rejestr. Następnie zainstaluj ZA ponownie, najlepiej inną wersję niż ta, którą miałeś zainstalowaną.

Jeśli problem będzie nadal występował:

  1. Zainstaluj program UPHClean.

Zgodnie z informacjami znalezionymi w necie via :google:

Dodatkowo uruchom komputer w trybie awaryjnym i wykasuj zawartość folderu Internet Logs (znajduje się w folderze windowsa) ze szczególnym uwzględnieniem plików z rozszerzeniem .tmp .rdb lub .ldb .

Sprawdź też, czy przypadkiem zapora windows nie jest włączona (teoretycznie po instalacji ZA jest wyłączana ale nigdy nic nie wiadomo) bo jeśli tak to należy ją wyłączyć.

Poza tym problemy opisane przez Ciebie (w szczególności wyłączanie się komputera) mogą wskazywać na infekcję wirusem lub innym malware. Dla spokoju możesz przeskanować kompa antywirusem i np.: AdAware, oraz sprawdzić log HijackThis.

Witam, lanlin

Dzięki za informacje, zrobiłem tak jak napisałeś i w sumie nic nie pomogło. Zainstalowałem najnowszą wersje ZA i dalej to samo =/, a mój log z HijackThis to:

Pozdrawiam