"Trwa ładowanie ustawień osobistych" non stop, XP

Witam

Mam dość poważny problem ze swoim Windowsem XP: zawiesza się na ekranie logowania, po wpisaniu hasła jest ciągle “Trwa ładowanie ustawień osobistych”.

Czekałem długo, ponad godzinę i to się nie zmienia.

Tryb awaryjny działa, ustawiłem checkdisk’a po reboocie, co też Windows uczynił i nie wykrył żadnego błędu.

Oczyściłem rejestr CCleanerem, usunąłem z autostartu to co nie jest niezbędne.

Logować nadal się nie chce.

Ponownie w awaryjnym stworzyłem drugie konto administratora i próbowałem zalogować się na to drugie konto ze skutkiem jak wyżej, przy czym aktualnie wisi na “Trwa wprowadzanie ustawień osobistych” i tak wisi już dobre pół godziny.

Dysk mieli coś w obu przypadkach cały czas, ale logować się nie chce.

XP jest na partycji z RAID’a (są jeszcze 2 inne partycje na tym RAIDzie). XP z SP3.

Na trzecim dysku mam zainstalowanego WIndowsa 7 i ten system uruchamia się normalnie.

Pod siódemką sprawdziłem także partycje te z RAIDa i nie wykrywa błędów.

Mam nadzieję, że obędzie się bez reinstalacji XP… Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

EDIT:

może to bedzie jakaś wskazówka dla was:

tryb awaryjny działa jak napisałem, ale przy wybraniu trybu awaryjnego z obsługą sieci też występuje problem z logowaniem…

czyli coś z siecią byłoby nie tak?

EDIT2:

W trybie awaryjnym w poglądzie zdarzeń znalazłem coś takiego:

Błąd, identyfikator zdarzenia: 7026

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

atapi

Lbd

PCIIdle

Jest ktoś w stanie powiedzieć co nawaliło i jak można naprawić?

EDIT3:

Znalazłem jeszcze inny błąd 7026…

Błąd, identyfikator zdarzenia: 7026

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

AFD

atapi

Fips

i8042prt

intelppm

IPSEC

kl2

KLIF

Lbd

MRxSmb

NetBIOS

NetBT

ohci1394

PCIIdle

RasAcd

Rdbss

Tcpip

… Chyba spróbuje naprawić z konsoli z płyty windowsa, bo sam chyba nie dam rady bez tego…

A próbowałeś uruchomić system z odpiętym kalem od internetu (modemu/routera)??

tak, bez zmian.

próbuję naprawić system z płyt (nie przez konsolę), ale instalacja zawiesza się na “Instalacja urządzeń”.

Jest z czymś problem, to pewne, ale nie mogę zlokalizować źródła - odpiąłem kolejno nagrywarki DVD, napęd FDD, tuner TV i nic.

Teraz nawet nie mogę dostać się do trybu awaryjnego bo jak zrestartuje to włącza się niedokończona naprawa windowsa…

Do siódemki też straciłem dostęp (przy naprawie z płyty nadpisało najwyraźniej plik odpowiedzialny za boot).

no nic, chyba będę zmuszony do czystej instalacji windowsa (o ile powiedzie się, bo coś mi mówi, że instalacja też może utknąć na “Instalacji urządzeń”).

Dodane 14.12.2010 (Wt) 18:54

Dałem sobie spokój i po 2,5 roku użytkowania postawiłem nowego XPka i przy okazji raz jeszcze siódemkę.

Problem w tym, ze najpierw instalowałem XP na dalszej partycji dysku trzeciego (tego poza RAIDem), partycja jest logiczna, nie podstawowa czy systemowa.

Było ok, ale zainstalowałem siódemkę jeszcze na partycji na RAIDzie na której był wczesniej XP (są zamienione teraz systemy w porównaniu z sytuacją sprzed awarii) i teraz przy starcie systemu siódemka nie widzi XP aby móc wybrać XP przy starcie.