"Trwa uruchamianie komputera..." problem

Witam. Z góry chciałbym przeprosić jeżeli już taki temat był, ale nie mogłem znaleźć. A wiec tak jak w temacie mam problem. Otóż gdy włączam komputer wszystko ładnie się uruchamia tylko po animacji ładowania się Windowsa pojawia się napis “Trwa uruchamianie systemu Windows” i to tak trwa około 30-60s. Dodam,że kiedyś trwało to 5-10s. Bardzo prosiłbym o napisanie co może być przyczyną tego problemu. Dodam, że komputer nie ma wirusów, w auto-starcie uruchamiany jest tylko antywirus i wszystkie zbędne usługi mam wyłączone. Na bieżącą czyszczę komputer różnymi programami oraz regularnie robię defragmentację dysków. Mogę dodać że problem tej pojawił się wtedy gdy ściągnąłem jakiś program do optymalizacji systemu i coś w nim zmieniłem niestety nie pamiętam co. Z góry dziękuje za pomoc i za chęci udzielenia pomocy. Pozdrawiam.

Witam.

Przywróć w tym programie do optymalizacji ustawienia domyślne lub bazowe. Większość programów tego typu ma taką opcję.

Próbowałem już wcześniej to zrobić lecz niestety nie pomogło. Być może doszło do zmian w rejestrze lub coś takiego… Teraz tego programu już nie mam.

mateuszmieszko , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Przeczyść ccleanerem wywal zbędne usługi, programy jakieś przeróbki typu vista inspirat itd. Powinno pomóc. Z defragmentuj dysk.

Zdaje się, że to już wiekowe narzędzie, ale może pomoże:

http://www.dobreprogramy.pl/BootVis-Too … 11479.html

Po prostu problem trwa na długotrwałym napisie “Trwa uruchamianie systemu Windows”. Co do wypowiedzi wyżej: defragmentacje robiłem, boot-visa używałem, w Google nie znalazłem,cCleanera mam,powyłączałem zbędne usługi. Lecz to nie pomogło. Jeżeli już nie macie pomysłów to i tak z góry dzięki za chęci :wink: