"Trwa zapisywanie ustawień" trwa ok. 30 sekund

(Dzimi21) #1

Mam problem, gdy wyłączam system ekran Trwa zapisywanie ustawień trwa ok. 30 - 40 sekund. Sam ekran trwa zamykanie systemu trwa zaledwie kilka sekund. Próbowałem optymalizacji systemu, pomimo iż robiłem ją wcześniej ale ro nic nie dało. Mam xp sp3, wszystkie najnowsze aktualizacje, regularnie robie defragmentacje dysków, czyszcze rejestr, komputer wolny od infekcji. Nie wiem co zrobić aby przyśpieszyć wyłączanie komputera. Dodam iż po kilku godzinnej pracy napis utrzymuje się nawet do 2 minut.

Proszę o pomoc.

(PaTToN) #2

Może komputer po prostu potrzebuje tyle czasu na zapisanie wszystkiego

(Dzimi21) #3

Aha, czyli tydzień temu jeszcze nie potrzebował ? Troche dziwne bo od długiego czasu nic nie instaluje ( po za aktualizacjami ) i robie to co zawsze ( internet, youtube, gg) i na tym się kończy.

(grzechu@) #4

Nie masz zainstalowanego jakiegoś programu czyszczącego system ze śmieci? (tempy, cache, ciasteczka itp? ) który pracuje w tle i podczas zamykania systemu usuwa najpierw te śmieci?

(Dzimi21) #5

Nie, nei mam nic takiego zainstalowanego. Mój anty wirus kaspersky 2009

(grzechu@) #6

A próbowałeś wyłączyć Kasperskiego, i przetestować bez niego?

(SolelyRose*) #7

post408027.html

SolelyRose*

(Jlc) #8

Przyczyny mogą być różne.Trafiłem niedawno na taki przypadek, że przyczyną dokładnie tego samego zjawiska okazała się wyłączona (przypadkowo lub nie) usługa "dziennik zdarzeń". Cała kupa sterowników i programów prawdopodobnie się dobijała do logów, których nie było, a w których chciała cosik zapisać. I trwało to nawet do 2 minut. M.in. był to ATISmart. Po włączeniu tejże usługi wszystko minęło - ekran "Trwa zapisywanie ustawień " znika po 2 sekundach albo i szybciej. Kaspersky tu nie ma wiele wspólnego.